سزارین
ژوئن 11, 2022 0

سزارین نوعی زایمان است که طی آن نوزاد از طریق رحم و شکم به دنیا خواهد آمد. زمانی که تاریخ زایمان از قبل مشخص شده باشد ، سزارين برنامه ریزی شده نام دارد. سزارين های برنامه ریزی شده می توانند انتخابی باشند. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، قصد داریم این پروسه عمل را بررسی کنیم. بنابراین پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سزارین - لابیاپلاستی

سزارین های انتخابی

غالبا زایمان هایی که طی عمل جراحی انجام می شوند ، خطری در پی نداشته و مانع احساس درد مادر می شود. در برخی موارد افراد خودشان تمایل دارند که زایمان سزارين انجام دهند.این در حالیست که امروزه پزشکان انجام زایمان طبیعی را توصیه می کنند ، زیرا علی رغم اینکه زایمان سزارين بدون درد بوده ، عوارضی را در پی خواهد داشت. در واقع پزشکان متخصص بر این باورند که سزارين باید اولویت دوم باشد و بهترین زمان برای تولد کودک ، هنگامی است که رشد جنین به تکامل رسیده باشد. چرا که با انتخابی بودن زمان زایمان این احتمال و خطر وجود دارد که ممکن است نوازد زود تر از زمان درست به دنیا بیاید.

ضرورت انجام سزارین

معمولا زمانی که افراد بارداری معمولی و کم خطری را تجربه می کنند ، زایمان به صورت طبیعی انجام می شود. اما ممکن است در برخی موارد مادر و نوزاد در شرایطی ایمنی نباشند و به منظور حفظ سلامت آن ها انجام زایمان از طریق سزارین ضرورت پیدا کند. بنابراین مادر باید این موضوع را مد نظر داشته باشد که ممکن است قصد زایمان طبیعی را داشته باشد ولی بنا به دلایلی مجبور به انجام سزارين شود. این احتمال وجود دارد که اگر در حین زایمان طبیعی مشکلاتی ایجاد شود و پزشک مجبور باشد ناچار به انجام سزارين شود. مشکلات غیر قابل پیش بینی که ممکن است زایمان طبیعی را تبدیل به عمل جراحی کند عبارتنداز :

 • جنین بزرگ‌ جثه یا ماکروزوم باشد.
 • روند زایمان کند ، متوقف یا دشوار شده باشد.
 • مشکلات جدی در بند ناف یا جفت وجود داشته باشد.
 • جنین در شرایط زجر جنین باشد و ضربان قلب او دچار اختلال شود.

همچنین ممکن است قبل از زایمان پزشک متخصص متوجه یک سری مشکلات شود که در این صورت تاریخی را برای عمل جراحی و خارج کردن نوزاد از رحم ، در سه ماه سوم بارداری تعیین خواهد کرد. این مشکلات شامل موارد زیر می شوند :

 1. بارداری چند قلویی و احتمالا در زایمان قل دوم
 2. وجود عفونت قابل انتقال به جنین مانند تبخال تناسلی
 3. وجود سزارین قبلی و غیرممکن بودن زایمان طبیعی
 4. نچرخیدن مناسب و قرار نگرفتن سر جنین به سمت کانال زایمان
 5. وجود بیماری‌های مزمن قلبی و خطرساز در فشار زایمان طبیعی

 

سزارین - لابیاپلاستی

 

نکته

در گذشته بر این باور بودند زمانی که زایمان اول طی عمل جراحی انجام شده باشد ، دیگر مادر قادر به زایمان طبیعی نیست. این در حالیست که امروزه این امکان وجود دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مرتبط در همین سایت مراجعه فرمایید.

خطرات سزارين

در بیشتر موارد پس از عمل جراحی ، برای مادر و نوزاد هیچ مشکلی ایجاد نمی شود اما آنچه پیداست سزارين عملی بسیار بزرگ بوده و خطر بیشتری نسبت به زایمان طبیعی دارد. برخی از خطرات سزارين عبارتند از :

 • عفونت محل جراحی
 • صدمه دیدن مادر یا نوزاد
 • افزایش ریسک ایجاد چسبنده در بارداری بعدی
 • ترومبوز وریدی ، تشکیل لخته خون در پاها یا ریه ‌های مادر
 • افزایش شیوع اختلالات تنفسی نوزاد به دلیل زایمان زودتر از موعود
 • عوارض بیهوشی مثل حالت تهوع ، استفراغ ، سردرد شدید و کمردرد
 • از دست دادن شدید خون به دلیل افزایش خونریزی بیش از دو برابر زایمان طبیعی

پیام بگذارید

نوزده − چهار =

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن