Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home3/cp35983/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 202

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home3/cp35983/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-manager.php:202) in /home3/cp35983/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 383
مجله زیبایی زنان https://labiaplasty-surgery.com/ Tue, 19 Dec 2023 09:29:59 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.0.6 https://labiaplasty-surgery.com/wp-content/uploads/2018/03/cropped-21-32x32.png مجله زیبایی زنان https://labiaplasty-surgery.com/ 32 32 وایتنینگ https://labiaplasty-surgery.com/%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%86%db%8c%d9%86%da%af/ Thu, 21 Dec 2023 01:00:16 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6244 وایتنینگ یکی از جدید ترین اقدامات زیبایی در خانم ها بوده که با هدف سفید کردن واژن انجام می شود. در دوران بلوغ برخی از بانوان ، همزمان با رشد موهای زائد در این ناحیه به دلیل تغییرات هورمونی ، واژن آن ها نیز تیره شده و موجب ناراحتی و عدم رضایت آن ها می شود. این تغییر رنگ می تواند حتی در افرادی که واژن آن ها صورتی است هم رخ دهد. برای آشنایی بیشتر با این پروسه زیبایی با ما تا انتهای این مقاله از مجله زیبایی زنان همراه باشید.   علل تیرگی واژن تغییر رنگ واژن می […]

نوشته وایتنینگ اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
وایتنینگ یکی از جدید ترین اقدامات زیبایی در خانم ها بوده که با هدف سفید کردن واژن انجام می شود. در دوران بلوغ برخی از بانوان ، همزمان با رشد موهای زائد در این ناحیه به دلیل تغییرات هورمونی ، واژن آن ها نیز تیره شده و موجب ناراحتی و عدم رضایت آن ها می شود. این تغییر رنگ می تواند حتی در افرادی که واژن آن ها صورتی است هم رخ دهد. برای آشنایی بیشتر با این پروسه زیبایی با ما تا انتهای این مقاله از مجله زیبایی زنان همراه باشید.

 

وایتنینگ

علل تیرگی واژن

 1. تغییر رنگ واژن می تواند بر اثر عوامل ژنتیکی باشد.
 2. یکی دیگر از دلایل تغییر رنگ واژن افزایش سن می باشد.
 3. ممکن است چاقی نیز در این امر موثر باشد.
 4. افراد مبتلا به دیابت معمولا با این تغییر رنگ مواجه می شوند.
 5. تغییرات هرمونی نیز یکی از عوامل تیره شدن واژن است. در واقع افرادی که دارای تخمدان های پلی کیستیک هستند بیشتر در معرض تیرگی واژن می باشند.
 6. افرادی که مدام از تیغ برای اصلاح واژن خود استفاده می کنند ، به مرور با تیرگی واژن مواجه می شوند.
 7. افرادی که به عفونت های قارچی یا باکترایی مبتلا هستند نیز در معرض این عارضه می باشند.
 8. اشخاصی که ورزش های سنگین که موجب اصطحکاک واژن می شوند انجام می دهند ، ورزش هایی همچون دوچرخه سواری.
 9. افرادی که از لباس های بسیار تنگ و پلاستیکی استفاده می کنند.
 10. مقاربت زیاد نیز موجب تیره شدن واژن خواهد شد.

هدف از انجام وایتنینگ

برای از بین بردن رنگ تیره در نواحی بیکینی که بر اثر افزایش سن ، مشکلات هورمونی ، استفاده از تیغ و غیره بوجود آمده است ، از این روش زیبایی استفاده می شود. وایتنینگ پوست تیره ناحیه مذکور را روشن تر کرده و لطافت را به آن باز می گرداند. برای این کار ، از لیزر استفاده می شود که نقش موثری دارد و نتایج مطلوبی به جای می گذارد. بر اساس نیاز و با توجه به نوع استفاده هر فرد ، تنظیمات مربوط به دستگاه صورت می گیرد و میزان مناسب از اشعه به لبه های خارجی و داخل دستگاه تناسلی تابانده می شود.

 

درمان تیرگی واژن با وایتنینگ

توصیه می شود که حتما نسبت به درمان این عارضه اقدام کنید چرا که درمان آن دشوار نیست و موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود. امروزه به منظور درمان تیرگی واژن از لیزر سفید کننده واژن استفاده می کنند. برخی از افراد بر این باورند که لیزر موهای زائد موجب روشن شدن واژن نیز می شود ، در حالیکه این تفکر اشتباه بوده و لیزر وایتنینگ با لیزر موهای زائد متفاوت از یکدیگر بوده و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

وایتنینگ

اقدامات قبل از لیزر وایتنینگ

 • حداقل از سه روز قبل از درمان از اصلاح واژن خود پرهیز نمایید.
 • در صورتی که لیزر موهای زائد انجام می دهید ، لیزر وایتنینگ را حداقل یک هفته بعد انجام دهید.
 • چنانچه زخم یا عفونت دارید ، پزشک خود را در جریان بگذارید.

نحوه اعمال وایتنینگ با لیزر

لیزر موارد درمانی بسیاری را در بر می گیرد و یکی از آن ها برای روشن کردن واژن و نواحی تناسلی است. همانطور که ذکر شد ، وایتنینگ با لیزر تاثیر زیادی می گذارد. این روش ، نه تنها باعث روشن شدن می شود ؛ بلکه نرمی و لطافت پوست را هم برای متقاضیان به ارمغان می آورد. فوائد وایتنینگ با لیزر بیشتر از عوارض آن است و با استفاده از مواد بی حس کننده ، قبل از شروع کار می توان گفت عوارض بسیار کمی دارد. فرد با بی حس کننده دردی را احساس نمی کند و با استفاده از لیزر به نوعی لایه برداری پوست صورت می گیرد ، سلول های تیره رنگ از بین می روند و سلول های جدید جایگزین قبلی می شوند. به همین دلیل بعد از استفاده از این روش ، پوست نواحی مذکور به لطافت پوست یک نوزاد می شود. از جمله فوائد این روش ، نتیجه بخشی سریع آن نسبت به سایر تکنیک های زیبا سازی و سفیدکنندگی است.

بر اساس میزان تیرگی و نوع پوست تعداد جلسات و دفعات نیاز به این تکنیک مشخص می شود و معمولاً با فاصله زمانی 30 روز در میان اعمال می شود. البته این روش ، نهایتاً نیم ساعت در هر دفعه طول می کشد و در نتیجه دوره درمانی و بهبودی کوتاهی هم دارد.

مراقبت های بعد از لیزر وایتنینگ

 • پس از درمان بهتر است از لباس راحتی و گشاد همچون دامن استفاده کنید.
 • غالبا نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک خوراکی نیست اما ممکن است استفاده از آنتی بیوتیک موضعی لازم باشد.
 • انجام فعالیت های ورزشی بلامانع است.
 • پس از 48 ساعت برقراری رابطه جنسی مانعی ندارد.

تعداد جلسات درمانی

بسته به شرایط بیمار تعداد جلسات درمانی وایتنینگ می تواند بین 3 تا 10 جلسه باشد. لازم به ذکر است بین هر جلسه باید سه هفته فاصله وجود داشته باشد.

 

وایتنینگ واژن

آیا سفید کردن واژن دردناک است ؟

این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و هیچ برشی ایجاد نمی شود. بنابراین لیزر وایتنینگ بدون درد بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. تنها ممکن است حین درمان احساس سوزش خفیفی داشته باشد که برای این موضوع می توان قبل از درمان از کرم بی حسی کننده موضعی استفاده کند.

نوشته وایتنینگ اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
واژینوپلاستی https://labiaplasty-surgery.com/%d9%88%d8%a7%da%98%db%8c%d9%86%d9%88%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/ Tue, 19 Dec 2023 01:00:35 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6076 واژینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن ، یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به منظور تنگ کردن واژن ، ترمیم پرده بکارت ، تقویت نقطه g  ، سفت کردن عضلات واژن و غیره انجام می شود ؛ اما در بین این موارد ، تنگ کردن واژن شایع تر از بقیه می  باشد و در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. در ادامه مجله زیبایی زنان ، این پروسیجر را بیشتر توضیح می دهد. گشاد شدن واژن دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از : افزایش سن زایمان های متعدد کاهش کلاژن کاهش وزن زیاد […]

نوشته واژینوپلاستی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
واژینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن ، یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به منظور تنگ کردن واژن ، ترمیم پرده بکارت ، تقویت نقطه g  ، سفت کردن عضلات واژن و غیره انجام می شود ؛ اما در بین این موارد ، تنگ کردن واژن شایع تر از بقیه می  باشد و در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. در ادامه مجله زیبایی زنان ، این پروسیجر را بیشتر توضیح می دهد.

واژینوپلاستی

گشاد شدن واژن دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • افزایش سن
 • زایمان های متعدد
 • کاهش کلاژن
 • کاهش وزن زیاد

در صورت رخ دادن موارد بالا ، عضلات و دیواره واژن ، قدرت و کنترل خود را از دست داده و این فرایند ، منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود که در نتیجه گشاد شدن آن را به همراه دارد.

گشاد شدن واژن ، باعث بروز مواردی هم چون کاهش لذت جنسی ، بی اختیاری در دفع ادرار ، کاهش اعتماد به نفس و غیره در بانوان می شود.

پرینه پلاستی ، هم چنین به منظور رفع ناهنجاری های مادرزادی دختران هم چون وجود مشکل در ادرار ، اختلال در فعالیت جنسی و غیره نیز انجام می شود.

همه افراد در سنین متفاوت به شرط قرارگیری در سلامت کامل جسمی و روحی ، می توانند عمل تنگ کردن واژن ، را انجام دهند.

عمل واژینوپلاستی چیست ؟

تنگ کردن واژن ، تحت بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طی این جراحی ، جراح زنان اقدام به نزدیک کردن عضلات و برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند.

جراح ، برش های مورد نیاز در جراحی تنگ کردن واژن را در نواحی ایجاد می کند که کمترین دید را داشته باشند.

مدت زمان انجام این پروسیجر ، بسته به روش جراحی ، میزان گشادی واژن و غیره متغیر است ؛ اما معمولا به 1 الی 2 ساعت زمان نیاز دارد.

واژینوپلاستی با لیزر

برش های مورد نیاز در جراحی واژينوپلاستی ، با استفاده از لیزر یا تیغ جراحی ایجاد می شوند و با توجه به نیاز بیماران بهترین روش توسط جراح انتخاب می گردد.

نحوه جراحی واژینوپلاستی چگونه است؟

با بی حسی موضعی می توان این عمل را انجام داد ، ولی افراد بسیاری به دلایل مختلف دوست دارند ، تحت بیهوشی عمومی اقدام به این کار کنند. معمولاً برای ترمیم آسیب های وارده به واژن بر اثر زایمان طبیعی ، پوست اضافی داخل واژن با استفاده از لیزر یا چاقوی جراحی بریده می شود. بافت های شل زیر پوست ، در تمامی سطوح با بخیه محکم می شوند. پس از اینکه کانال واژن سفت شد ، پوست مخاطی بخیه زده می شود. اندازه دهانه واژن و پوست بیرون زده کاهش داده می شود. در صورتیکه واژن بصورت مادرزادی دارای نواقصی باشد ، ساختارهای غیر طبیعی برداشته شده و با بخیه ساختار واژن سفت و محکم می شود.

 

واژینوپلاستی

عوارض جراحی واژینوپلاستی

در حالت کلی ، جراحی واژينوپلاستی  یا تنگ کردن واژن در دسته جراحی های ایمن و کم خطر قرار می گیرد و باعث به وجود آمدن مشکلات متفاوتی در بیماران نمی شود. اما بعد از انجام واژينوپلاستی ، در موارد بسیار نادر ممکن است ، عوارضی هم چون عفونت ، خونریزی ، ایجاد لخته خون و غیره بیماران را دچار مشکل کند.

اقدامات و نکات مراقبتی پیش از جراحی واژینوپلاستی

جراح پیش از عمل تنگ کردن واژن ، اقدامات زیر را انجام می دهد:

 • بررسی سوابق پزشکی فرد و انجام معاینه بدنی به منظور ارزیابی سلامت عمومی او
 • توضیح نحوه انجام جراحی و ریسک و عوارض احتمالی پس از عمل
 • ارائه دستورالعمل هایی ، همچون متوقف کردن مصرف برخی داروها و خوراکی ها پیش از عمل

دوره ریکاوری واژینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

پس از جراحی تنک کردن ناحیه واژن ، بروز احساس درد و سوزش خفیف ، به مدت چند روز ، امری طبیعی است. در دوره ریکاوری برای کاهش درد و جلوگیری از بروز عفونت ، می توانید از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک استفاده کنید.

حدود 6 هفته بعد از عمل ، دوره بهبودی تقریباً به پایان می رسد. تمام بخیه های استفاده شده در طول جراحی جذبی هستند و در طول دوره نقاهت به مرور جذب خواهند شد.

بسیاری از افراد ، پس از گذشت 2 الی 5 روز از پروسه عمل ، قادر هستند که به محل کار خود بازگردند.

مزایای انجام واژینوپلاستی

 • افزایش اعتماد به نفس هنگام آمیزش جنسی
 • افزایش کیفیت و لذت رابطه جنسی
 • تنگ شدن کانال واژن
 • بهبود ظاهر واژن

واژینوپلاستی

چه کسانی نیاز به انجام جراحی واژینوپلاستی دارند؟

 • زنانی که واژن آن ها به دلیل ضربه یا زایمان آسیب دیده و پوست آن انعطاف پذیری خود را از دست داده و دچار کشیدگی شده است ، برای ترمیم آن باید واژینوپلاستی انجام دهند.
 • زنانی که می خواهند عملکرد جنسی خود را ارتقا و بهبود بخشند.
 • زنانی که جهت درمان سرطان تحت تیغ جراحی یا پرتو درمانی قرار گرفته اند نیز می توانند برای ترمیم و  جوانسازی ظاهر واژن خود ، این روش زیبایی را انجام دهند.
 • افرادی که با ناهنجاری های مادرزادی در ناحیه تناسلی متولد شده اند.

پس از واژینوپلاستی چه زمانی باید به پزشک خود مراجعه کنید؟

پزشک برای شما یک نوبت ، جهت معاینه و ارزیابی نتایج پس از انجام پروسه عمل ، تعیین می کند.

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس حاصل فرمایید یا به مطب او مراجعه کنید:

 • خیس شدن پانسمان که نشان دهنده خونریزی بیش از حد می باشد.
 • در صورت بروز تب یا ترشح زرد رنگ از واژن که نشانه های عفونت هستند.
 • درد مداوم که با مصرف دارو نیز تسکین نیافته است.
 • نشانه های تشکیل لخته خون مانند تورم غیر طبیعی در کشاله ران یا ساق پا
 • حالت تهوع و استفراغ  و عدم قابلیت دفع ادرار

واژینوپلاستی

چه کسانی گزینه مناسبی برای انجام واژینوپلاستی نیستند؟

این جراحی معمولاً برای افراد زیر 20 سال انجام نمی شود. همچنین زنانی که همچنان قصد بارداری دارند ، بهتر است جهت انجام این پروسه اقدام نکنند ؛ زیرا زایمان پس  از واژینوپلاستی به احتمال زیاد نتیجه حاصل را تغییر می دهد.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

اگر بعد از جراحی واژینوپلاستی طبق دستورات پزشک خود ، نکات مراقبتی را رعایت کنید ، می توانید از بروز خطراتی مثل خونریزی و عفونت جلوگیری کنید. در ادامه به مهم ترین نکات مراقبتی اشاره شده است:

 •  برای اولین ویزیت پزشک بعد از عمل ، می توانید بصورت سرپایی حمام کنید.
 •  دو تا سه هفته از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 •  تا شش هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 •  استرس و نگرانی را از خود دور کنید.
 •  تا سه ماه شنا و دوچرخه سواری نکنید.
 •  تا یک هفته ، روزی یک بار از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 •  از بالش طبی استفاده کنید.
 •  حداقل یک ماه از مصرف دخانیات و سیگار خودداری کنید.
 •   خروج ترشحات و خونریزی در دو ماه اول کاملاً طبیعی است و می توانید در این مدت ، از پد های بهداشتی استفاده کنید.
 • مصرف صحیح و به موقع از داروها

تفاوت میان واژینوپلاستی با لیزر واژینال

طبیعتاً واژینوپلاستی نتایج طولانی تری نسبت به لیزر واژینال به جای خواهد گذاشت. البته بعد از اینکه پزشک وضعیت فرد را ارزیابی کرد ، توصیه می کند که بهتر است فرد از واژینوپلاستی استفاده کند یا لیزر واژینال.

هزینه واژینوپلاستی

هزینه انجام جراحی تنگ کردن واژن در میان افراد مختلف متغیر است ؛ به دلیل آن که خواسته های افراد از انجام این جراحی متفاوت می باشد. بدین نحو بهتر است ، ابتدا با جراح ملاقات کنید تا او شما را معاینه کند و نسبت به خواسته های شما مطلع شود. فاکتورهای دیگری همچون دستمزد جراح ، صورتحساب بیمارستان و تجهیزات و داروهای استفاده شده در حین جراحی بر تعیین هزینه کل نیز تأثیر دارند.

همانطور که خواندید در این مطلب در رابطه با واژینوپلاستی یا پرینه پلاستی ، اطلاعات کاملی شرح دادیم. اکنون با اطلاعات جدید ، می توانید در رابطه با روش جراحی همچنین انجام دادن یا ندادن این فرآیند تصمیم بهتری بگیرید.

نوشته واژینوپلاستی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
لاپاراسکوپی https://labiaplasty-surgery.com/%d9%84%d8%a7%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%88%d9%be%db%8c/ Sat, 04 Mar 2023 01:00:58 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6401 لاپاراسکوپی یکی از جدید ترین روش های درمانی- تشخیصی است که حدود 20 الی 30 سال است که مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد. در این روش نیازی به باز کردن شکم نیست و تنها از طریق برش های کوچکی که به روی شکم ایجاد می شوند ، دستگاه لاپاراسکوپ وارد شکم شده و نواحی شکم و لگن را بررسی می کند. این پروسه با مزیت ها بسیاری همراه است با این حال ممکن است برخی افراد نگرانی هایی در رابطه با چگونگی انجام این فرایند درمانی داشته باشند. از این رو در این مطلب از مجله زیبایی زنان تلاش […]

نوشته لاپاراسکوپی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
لاپاراسکوپی یکی از جدید ترین روش های درمانی- تشخیصی است که حدود 20 الی 30 سال است که مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد. در این روش نیازی به باز کردن شکم نیست و تنها از طریق برش های کوچکی که به روی شکم ایجاد می شوند ، دستگاه لاپاراسکوپ وارد شکم شده و نواحی شکم و لگن را بررسی می کند. این پروسه با مزیت ها بسیاری همراه است با این حال ممکن است برخی افراد نگرانی هایی در رابطه با چگونگی انجام این فرایند درمانی داشته باشند. از این رو در این مطلب از مجله زیبایی زنان تلاش شده است تا به تمامی سوالات شما عزیزان در همین راستا پاسخ داده شود.

 

لاپاراسکوپی - مجله زیبایی زنان

 

کاربرد های عمل لاپاراسکوپی

 • درمان کیست و تومور های تخمدان
 • برداشتن تخمدان ها
 • درمان بارداری خارج از رحم
 • رفع چسبندگی لوله ها ، رحم و تخمدان ها
 • درمان فیبروم های رحم
 • درمان افتادگی رحم
 • برداشتن رحم
 • بستن لوله های فالوپ
 • تشخیص و درمان ناباروری
 • درمان لایه آندومتریوز رحم

آمادگی لازم قبل از عمل لاپاراسکوپی

 1. بیمار موظف است آزمایشات و عکسبرداری های لازم را انجام دهد.
 2. از 12 ساعت قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی ، خوردن و آشامیدن ممنوع است.
 3. در صورت مصرف داروی به خصوص حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 4. از چند روز قبل عمل از مصرف مشروبات حاوی الکل و استعمال دخانیات خودداری نمایید.
 5. روز عمل از داشتن جواهرات و زیور آلات پرهیز کنید.
 6. توجه داشته باشید که این عمل باید پس از اتمام دوران قاعدگی صورت گیرد.

نحوه انجام عمل لاپاراسکوپی

 1. پیش از شروع عمل بیمار بیهوش کامل خواهد شد. سپس لوله های سوند به منظور دفع ادرار به بیمار متصل شده و وارد شکم می شوند.
 2. در مرحله بعد به منظور ایجاد فاصله میان دیواره شکم و اندام های داخلی ، شکم با استفاده سوزن به خصوص پر از گاز کربن دی اکسید می شود.
 3. سپس دستگاه لاپاراسکوپ از قسمت های برش خورده وارد شکم می شود. این دستگاه حاوی دوربین است که پس از وارد شدن به شکم شروع به تصویربرداری می کند. تصاویر به روی مانیتور نمایش داده می شوند.
 4. پس از تشخیص مشکل ، به منظور درمان آن برش های کوچک دیگری نیز به روی شکم ایجاد می شوند تا وسایل مخصوص جراحی از طریق آن ها وارد شکم شوند و درمان صورت می گیرد.
 5. در نهایت برش ها بخیه زده می شوند و عمل به پایان می رسد.
 6. پس از جراحی بسته به اینکه لاپاراسکوپی با هدف تشخیصی صورت گرفته یا درمانی ، بیمار به مدت چند ساعت یا چند روز بستری می شود.

مراقبت های بعد از عمل لاپاراسکوپی

 • بسته به نوع عمل ، بیمار باید تا چند روز یا چند هفته به خوبی استراحت کند.
 • مصرف دارو ، مسکن و آنتی بیوتیک های تجویز شده الزامیست.
 • از انجام ورزش های سنگین یا بلند کردن اشیا سنگین خودداری کنید.
 • بهتر است محل برش ها با آب و صابون شستشو شوند و سپس خشک و تمیز گردند.
 • حداقل تا یک روز پس از عمل مصرف نوشیدنی های گاز دار یا حاوی الکل ممنوع می باشد.
 • تا 24 ساعت از رانندگی کردن خودداری نمایید.
 • حداقل تا یک هفته برقراری تماس جنسی ممنوع است.
 • بهتر است تا چند روز  بعد از لاپاراسکوپی ، غذا های سبک تری میل کنید.

نوشته لاپاراسکوپی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
پرینورافی https://labiaplasty-surgery.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c/ Tue, 31 Jan 2023 01:00:47 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6312 نوشته پرینورافی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>

پرینورافی نوعی عمل است که طی آن پزشک متخصص زنان از طریق جراحی نسبت به تنگ کردن واژن اقدام می نماید. به طور طبیعی واژن بخشی از اندام تناسلی بوده و تاثیر بسیار زیادی در لذت جنسی افراد خواهد داشت. اما بدیهی است که این عضو نیز همچون سایر اعضای بدن با افزایش سن و تعدد روابط جنسی دچار تغییراتی همچون شلی یا گشاد شدن می شود و این موضوع کیفیت روابط جنسی و به طبع عاطفی و روانی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با این مقاله از مجله زیبایی زنان همراه شوید.

پرینورافی

اما امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار علم پزشکی ، علاوه بر این جراحی ، از روش های مختلف دیگری همچون واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن با نخ نیز استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این روش ها می توانید به مقالات مرتبط مراجعه نمایید. در واقع عمل پرینورافی نوعی جراحی ترمیمی – زیبایی محسوب می شود که طی آن قسمت های آسیب دیده واژن اصلاح شده و منجر به جوانسازی واژن خواهد شد. به افرادی که قصد انجام جراحی ندارند توصیه می شود جوانسازی واژن را با روش های لیزری انجام دهند. با انجام این عمل گشادی و اندازه واژن اصلاح شده و به افزایش زیبایی و کیفیت رابطه جنسی کمک می کند.

کاندیدای مناسب برای عمل پرینورافی

 • افراد سن بالا
 • بانوانی که چندین زایمان طبیعی داشته اند.
 • خانم هایی که بر اثر عوامل وراثتی دچار شلی واژن شده اند.
 • بانوانی که بر اثر گشاد یا شل بودن واژن ، کیفیت رابطه جنسیشان کاهش یافته است.
 • افرادی که به دلیل گشادی واژن ، مدام به عفونت واژن یا رحم مبتلا می شوند.

چه افرادی نباید عمل پرینورافی انجام دهند ؟

 • افراد باردار یا بانوانی که طی سه ماه آینده قصد باردار شدن دارند.
 • افرادی که از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری به خصوصی هستند.
 • افرادی از حساسیت های به خصوصی برخوردار می باشند.
پرینورافی

اقدامات قبل از عمل پرینورافی

 1. انجام آزمایش انعقاد خون و پاپ اسمیر
 2. درمان عفونت باکتریایی و قارچی ( در صورت ابتلا )
 3. بررسی هورمون ها
 4. افرادی که قصد انجام پرینورافی را دارند باید از نظر روحی سالم باشند و آمادگی عمل را داشته باشند.

مراقبت های بعد از عمل پرینورافی

 1. تا 5 الی 7 روز به خوبی استراحت کنید تا زخم ها التیام یابند.
 2. 6 الی 8 هفته پس از عمل پرینورافی برقراری رابطه جنسی ممنوع می باشد.
 3. به منظور جلوگیری از کشیدن زخم ها و پاره شدن بخیه ها از انجام فعالیت های شدید و سنگین خودداری نمایید.
 4. مراقب باشید تا دچار یبوست نشوید چرا که یبوست موجب افزایش فشار به روی دیواره واژن خواهد شد.
 5. محل جراحی باید همواره خشک و تمیز باشد.
 6. به صورت مرتب و دقیق از دارو های تجویز شده استفاده کنید.

نوشته پرینورافی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
تایتنینگ https://labiaplasty-surgery.com/%d8%aa%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%86%db%8c%d9%86%da%af/ Sat, 21 Jan 2023 01:00:21 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6286 طبیعتا با افزایش سن علاوه بر سایر قسمت های بدن ، واژن بانوان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کیفیت رابطه جنسی آن ها را کاهش می دهد. به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال روشی مناسب برای رفع این عارضه می باشند. امروزه با استفاده از تایتنینگ یا تنگ کردن واژن می توان نسبت به رفع شلی و سفت کردن واژن اقدام نمود. عمل تنگ گردن واژن را می توان بنا به دلایل مختلفی همچون بی اختیاری ادرار ، خشکی واژن ، کاهش استروژن تولیدی بدن و کاهش کیفیت تماس جنسی انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این […]

نوشته تایتنینگ اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
طبیعتا با افزایش سن علاوه بر سایر قسمت های بدن ، واژن بانوان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کیفیت رابطه جنسی آن ها را کاهش می دهد. به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال روشی مناسب برای رفع این عارضه می باشند. امروزه با استفاده از تایتنینگ یا تنگ کردن واژن می توان نسبت به رفع شلی و سفت کردن واژن اقدام نمود. عمل تنگ گردن واژن را می توان بنا به دلایل مختلفی همچون بی اختیاری ادرار ، خشکی واژن ، کاهش استروژن تولیدی بدن و کاهش کیفیت تماس جنسی انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تا انتهای این مقاله از مجله زیبایی زنان همراه باشید.

 

تایتنینگ

 

علل شلی واژن

 1. در اثر بارداری و زایمان
 2. تغییرات ناشی از هورمون ها در دوره یاسگی
 3. پروسه طبیعی افزایش سن و اثر نیروی ثقل زمین
 4. ناشی از بعضی مشكلات نادر مثل سرفه یا یبوست مزمن

عوارض شل شدگی واژن

 • درد مزمن لگنی
 • عدم رضایت جنسی
 • بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • پرولاپس ( افتادگی ) ارگان های لگنی
 • در موارد یائسگی خشكی و درد هنگام نزدیكی

کاربرد های تایتنینگ

 • اصلاح افتادگی رحم
 • اصلاح گشادی واژن
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان درد مقاربت جنسی
 • درمان یا کاهش علائم یائسگی
 • درمان آتروفی یا افتادگی واژن
 • اصلاح خشکی و سوزش واژن
 • اصلاح عفونت های مکرر دستگاه ادراری

اقدامات قبل از عمل تایتنینگ

 1. پیش از شروع درمان انجام آزمایش هایی همچون تست پاپ اسمیر ، انعقاد خون و سایر آزمایشاتی که پزشک تجویز نموده الزامی است و پس از انجام آن نتیجه را در اختیار پزشک معالج خود قرار دهید.
 2. چنانچه افراد به بیماری های مربوط به واژن همچون عفونت قارچی یا باکتریایی مبتلا هستند ، ابتدا باید نسبت به درمان آن ها اقدام کرده و سپس عمل تایتنینگ را انجام دهند.
 3. لازم به ذکر است افرادی که سابقه ابتلا به بیماری به خصوصی دارند یا به داروی خاصی حساسیت دارند باید به پزشک خود اطلاع دهند.

تایتنینگ

کاندیدای مناسب برای تایتنینگ

 1. بانوانی که بر اثر گشاد بودن واژن ، مدام به عفونت های قارچی یا باکتریایی مبتلا می شوند.
 2. خانم هایی که به دلیل بالا رفتن سنشان ، دچار گشادی واژن شده اند.
 3. بانوانی که با پرولاپس ارگان های لگنی همچون افتادگی مثانه یا رحم مواجه می باشند.
 4. بانوانی که بر اثر زایمان های متعدد ، دچار شلی و گشادی واژن می شوند.

مراقبت های بعد از تایتنینگ

 • پس از عمل تنگی واژن بیمار دوره نقاهت چندان طولانی را تجربه نمی کند و با ورم و خون ریزی روبه رو نمی شود. اما رعایت یک سری نکات مراقبتی در بهبودی سریع تر موثر خواهد بود :
 • تا چند روز پس از درمان ، از انجام کار های سنگین خودداری نمایید.
 • تا یک ماه از برقراری تماس جنسی خودداری کنید.
 • غالبا پس از تایتنینگ بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد اما چنانچه با درد مواجه شد ، می تواند از کمپرس یخ استفاده نماید.

دلایل انجام عمل تایتنینگ

این پروسه یکی از بهترین روش های تنگ کردن واژن است که با تکنیک های مختلفی قابل انجام است. گشاد شدن واژن ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد اما گاهی این عارضه به دلیل اختلالات و مشکلات مادرزادی وجود دارد که در چنین شرایطی لازم است فرد در سنین کم تر برای تنگ کردن واژن اقدام نماید. به کمک تایتنینگ می توان بسیاری از مشکلات و اختلالات را که به دلیل گشادی واژن بروز پیدا می کند ، برطرف و درمان کرد. در ادامه به برخی از مزیت ها و دلایل انجام این فرآیند درمانی و زیبایی اشاره شده است :

 1. از دست دادن روحیه و اعتماد به نفس : کاهش اعتماد به نفس از اولین و مهم ترین مشکلاتی است که ممکن است گشاد بود واژن برای افراد به وجود آورد. این مسئله در طولانی مدت بر کیفیت رابطه جنسی نیز تاثیر گذاشته و موجب نارضایتی زوجین در حین برقراری رابطه جنسی می شود. به همین دلیل انجام عمل تنگی واژن برای افرادی که روحیه خود را از دست داده اند ، توصیه می شود.
 2. اختلال در روابط جنسی : نارضایتی از رابطه جنسی از مشکلات دیگری است که به دلیل گشادی واژن رخ می دهد و موجب می شود تا لذت جنسی کاهش پیدا کند. در این شرایط ممکن است فرد در برقراری رابطه جنسی احساس درد داشته باشد و یا با مشکل ارگاسم رو به رو شود.
 3. عدم کنترل ادرار : بی اختیاری در ادرار از دیگر مواردی است که انجام عمل تایتنینگ را ضروری می کند. محل اصلی مجاری ادراری در واژن قرار دارد به همین دلیل هر گونه مشکل و اختلالی در این ناحیه موجب ایجاد اختلالاتی در دستگاه مجاری ادراری می شود. ریزش ناگهانی و عدم کنترل ادرار نیز از جمله مشکلاتی هستند که گشادی واژن به همراه دارد که خوشبختانه با انجام جراحی تنگ کردن واژن قابل برطرف شدن است.

نوشته تایتنینگ اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
تزریق ژل به واژن https://labiaplasty-surgery.com/%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%98%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%a7%da%98%d9%86/ Wed, 07 Dec 2022 01:00:13 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6303 نوشته تزریق ژل به واژن اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>

تزریق ژل به واژن یکی از روش های جوانسازی ناحیه تناسلی است که امروزه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده و بانوانی که بر اثر عوامل مختلفی همچون ژنتیک ، افزایش سن و سایر دلایل زمینه ای دچار تغییر شکل واژن شده اند ، قصد انجام آن را داشته و همواره به دنبال بهترین پزشک در این زمینه هستند. اما پیش از انجام آن بهتر است اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید ؛ بنابراین در ادامه  این مقاله از مجله زیبایی زنان به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اهمیت تزريق ژل به واژن

دستگاه تناسلی یکی از مهم ترین اندام های بدن یک زن است و در کیفیت رابطه جنسی بسیار موثر می باشد. اما بدیهی است که واژن نیز همچون سایر اندام های بدن ، با افزایش سن و شیوه زندگی ، دچار تغییراتی همچون پیری و افتادگی پوست می شود. همچنین ممکن است به صورت وراثتی یک فرد از لابیا ماژور ( لبه های خارجی و بزرگ واژن ) های بزرگی برخوردار باشد و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بروز این عوارض می تواند کیفیت رابطه جنسی را کاهش دهد ، به طوریکه تماس جنسی دردناک شده یا فرد لذت کمتری تجربه می کند. اما امروزه می توان با استفاده از تزريق ژل به واژن ، نسبت به برطرف کردن این عارضه اقدام نمود.

تزریق ژل به واژن

مزایای تزریق ژل به واژن

با وجود اینکه تزریق ژل به لابیا ( واژن ) نوعی عمل زیبایی محسوب می شود ، اما نسبت به سایر روش ها کم تهاجمی تر بوده و سبک تر است. در واقع برای انجام این کار بیمار متحمل درد و ناراحتی چندانی نخواهد شد. اما از دیگر مزیت های تزريق ژل به واژن می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • پس از گذشت چند ساعت فرد می تواند به زندگی روزمره خود باز گردد.
 • پس از درمان نیازی به بستری شدن نیست.
 • این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به جراحی و برش ندارد.
 • بلافاصله پس از به اتمام رسیدن درمان ، نتیجه قابل مشاهده خواهد بود.
 • یکی دیگر از مزیت های تزريق ژل به واژن این است که می توان به صورت همزمان با سایر عمل های زیبایی لابیا همچون لابیاپلاستی صورت بگیرد.
 • جوان شدن واژن
 • کمک به تنگ شدن واژن

فواید تزریق ژل به واژن

 • روشن سازی دستگاه تناسلی
 • کمک به درمان آتروفی واژن
 • ایجاد سفتی در ناحیه پوست واژن
 • حجیم شدن و بهبود وضعیت لب های واژن
 • رفع افتادگی و از بین بردن چین و چروک پوست
تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن به چه افرادی توصیه نمی شود ؟

 1. خانم هایی که در دوران بارداری و یا شیردهی قرار دارند.
 2. خانم هایی که سابقه سکته مغزی و یا قلبی دارند.
 3. بیماران مبتلا به دیابت
 4. بانوانی که سابقه لخته شدن خون دارند و یا به مشکلات انعقاد خون دچار هستند.
 5. در صورتی که به ماده تشکیل دهنده ژل حساسیت داشته باشید.
 6. بانوانی که به مشکلات ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن دچار هستند.
 7. خانم هایی که مشکل عفونت واژینال دارند. در چنین شرایطی لازم است ابتدا اقدام به درمان عفونت نمایید و پس از برای تزریق زل به واژن آماده شوید.

خطرات و عوارض تزریق ژل به واژن :

معمولا عارضه های این پروسه جزئی بوده  بعد از گذشت 2 الی 3 روز برطرف می شود. از جمله عوارض جانبی تزریق کردن ژل به واژن می توان به التهاب ، تورم و کبودی در ناحیه واژن و نقاط تزریق شده اشاره نمود. همچنین ممکن است کمی سفتی و حساسیت هایی در ناحیه تحت درمان  احساس شود که همه این موارد موقت بوده و در طی مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. تنها عارضه جدی احتمالی بروز عفونت می باشد که در صورتی که پزشک تخصص و مهارت های لازم را داشته باشد و با ظرافت و دقت این عمل را انجام دهد ، همچنین مراقبت های بعد از تزریق ژل به خوبی توسط خود فرد رعایت شود ، احتمال بروز عفونت تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

انواع ژل های مناسب برای تزریق به واژن :

ژل هایی با ماندگاری بالا که تاییدیه وزارت بهداشت را ندارند ، گزینه خوبی بری تزریق به ناحیه تناسلی نیستند. بهترین نوع ژل ها برای این منظور ، ژل هایی هستند که ماندگاری نیمه وقت دارند به این معنا که بین 2 الی 5 سال اثرات آن ها باقی می ماند و بعد از گذشت این مدت نیاز به ترمیم و تزریق مجدد پیدا می کنند.

نوشته تزریق ژل به واژن اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
سفید کردن واژن https://labiaplasty-surgery.com/%d8%b3%d9%81%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%88%d8%a7%da%98%d9%86/ Mon, 12 Sep 2022 11:33:59 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6121 بسیاری از بانوان نگران تیرگی ناحیه تناسلی خود می باشند و به دنبال راهی برای سفید کردن واژن خود می گردند ؛ با پیشرفت علم پزشکی روش های متفاوتی برای سفيد کردن واژن یا وایتنینگ وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. تیرگی واژن ، می تواند به دلایل متفاوتی همچون ژنتیک ، افزایش سن ، مرطوب بودن واژن ، پوشیدن لباس زیر تنگ ، عفونت ، تیغ زدن واژن ، کمبود ویتامین و غیره باشد.     روش های سفید وایتنینگ روش های متفاوتی برای رفع تیرگی واژن ، وجود دارد که برخی از آن […]

نوشته سفید کردن واژن اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
بسیاری از بانوان نگران تیرگی ناحیه تناسلی خود می باشند و به دنبال راهی برای سفید کردن واژن خود می گردند ؛ با پیشرفت علم پزشکی روش های متفاوتی برای سفيد کردن واژن یا وایتنینگ وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. تیرگی واژن ، می تواند به دلایل متفاوتی همچون ژنتیک ، افزایش سن ، مرطوب بودن واژن ، پوشیدن لباس زیر تنگ ، عفونت ، تیغ زدن واژن ، کمبود ویتامین و غیره باشد.

 

سفید کردن واژن

 

روش های سفید وایتنینگ

روش های متفاوتی برای رفع تیرگی واژن ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. رفع تیرگی واژن به وسیله صابون : استفاده از صابون ، به علت وجود مواد شیمیایی در آن می تواند منجر به برهم خوردن تعادل PH واژن شده و در این صورت نه نتها تیرگی واژن برطرف نمی شود بلکه بیشتر نیز می شود.
 2. رفع تیرگی واژن با استفاده از کرم های شیمیایی و گیاهی : علاوه بر عوارض مخصوص به هر کدام از این کرم ها نتایج آن ها نیز زودگذر می باشد.
 3. سفيد کردن واژن با لیزر : با توجه پیشرفت علم پزشکی ، رفع تیرگی واژن با لیزر یکی از پرطرفدارترین روش های سفيد کردن واژن می باشد که بهترین نتیجه را دارد.

لیزر بلیچینگ واژن یا سفيد کردن واژن با لیزر مونالیزا ، یکی از جدیدترین و کارآمدترین روش ها جهت رفع تیرگی و کبودی واژن می باشد که با تاباندن پرتو لیزر بر روی ناحیه واژن باعث افزایش کلاژن سازی در پوست شده و این امر منجر به سفید شدن واژن می شود . لیزر بلیچینگ واژن ، یک عمل سرپایی و بدون درد است که تحت چند دقیقه انجام می گیرد ؛ تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به شرایط بیماران دارد. معمولا نتایج این روش پس از گذشت 2 هفته از انجام آن نمایان می شود.

 

سفید کردن واژن

 

 • مهم ترین سوالی که بانوان در رابطه با لیزر سفيد کردن واژن ، دارند این می باشد که آیا می توان لیزر موهای زائد را همزمان با لیزر بلیچینگ واژن انجام داد ؟

خیر ، باید بگوییم که بانوان از انجام این موارد به طور همزمان نتیجه نمی گیرند و توصیه می شود ابتدا سفيد کردن واژن انجام گیرد سپس لیزر موهای زائد.

مزایای سفید کردن واژن با لیزر

 1. روشی غیرتهاجمی می باشد که سبب درد و خونریزی نمی شود.
 2. مدت زمان انجام آن بسیار کوتاه است.
 3. نتایج آن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده می باشد.
 4. علاوه بر سفيد کردن واژن باعث جوانسازی پوست آن نیز می شود.
 5. دوره نقاهت ندارد و بیماران پس از انجام می توانند به انجام امور روزمره خود بپردازند.

 

سفید کردن واژن

 

سفید کردن ناحیه تناسلی برای چه افرادی مناسب است ؟

تمامی خانم هایی که به هر دلیل از تیره بودن ناحیه تناسلی خود ناراحت هستند می توانند از روش های مناسب برای سفید کردن واژن استفاده نمایند. معمولا سفید کردن این ناحیه موجب افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت رابطه جنسی در افراد می شود.  تغییر رنگ پوست واژن به دلایلی مثل بارداری ، تغییرات هورمونی ، افزایش سن و عوامل محیطی ممکن است اتفاق بیفتد. به صورت کلی بیشتر خانم هایی که در دسته زیر قرار دارند از این روش درمانی استفاده می کنند :

 • خانم هایی که به صورت ژنتیکی پوست تیره ای دارند.
 • بانوانی که به دلیل نارضایتی از ظاهر دستگاه تناسلی اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.
 • خانم هایی که بعد از بارداری و تغییرات هورمونی  دچار تغییر رنگ پوست در این ناحیه شده اند.

بهترین روش سفید کردن واژن کدام است ؟

بهتر است در این رابطه ابتدا با جراح زیبایی زنان مشورت نمایید. زیرا این موضوع به میزان تیرگی پوست بستگی دارد و ممکن است هر شخصی از یکی از روش های درمانی که برای سفید کردن واژن وجود دارد ، نتیجه مطلوبی را دریافت نماید. بعد از انجام معاینات لازم ، بر اساس اهداف و نیاز شما بهترین روش درمانی ارائه می شود. بهترین روش سفید سازی واژن روشی است که بیمار احساس راحتی داشته و بتواند اعتماد به نفس خود را به دست آورد.

اقدامات پیش از سفید کردن واژن کدام است ؟

 • از اصلاح کردن واژن 3 روز پیش از روی لیزر باید خودداری نمود.
 • در صورتی که لیزر موهای زائد بدن انجام می دهید باید بین سفید کردن ناحیه تناسلی و لیزر موها یک هفته فاصله باشد.
 • در هنگام مراجعه برای درمان ناحیه تناسلی باید  عاری از هر گونه لوسیون و کرم باشد.
 • در صورتی که زخم و یا عفونتی دارید لازم است تا زمان برطرف شدن این مشکل از سفید کردن واژن خودداری کنید.

نوشته سفید کردن واژن اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
زایمان طبیعی https://labiaplasty-surgery.com/%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c/ Thu, 14 Jul 2022 00:00:16 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6253 درحال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی تکنیک های متفاوتی برای زایمان وجود دارد ، اما زایمان طبیعی روشی است که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته و از روش های سنتی محسوب می شود. این روش بی دردسر بوده و تولد نوزاد را برای مادر لذت بخش می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مقاله از مجله زیبایی زنان را از دست ندهید.   مزایای زایمان طبیعی در این روش تولد نوزاد از رحم صورت می گیرد و به کمک پزشک و مصرف برخی از دارو ها می توان نسبت به تولد نوزاد اقدام نمود. در شرایطی […]

نوشته زایمان طبیعی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
درحال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی تکنیک های متفاوتی برای زایمان وجود دارد ، اما زایمان طبیعی روشی است که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته و از روش های سنتی محسوب می شود. این روش بی دردسر بوده و تولد نوزاد را برای مادر لذت بخش می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مقاله از مجله زیبایی زنان را از دست ندهید.

 

زایمان طبیعی - مجله زیبایی زنان

مزایای زایمان طبیعی

در این روش تولد نوزاد از رحم صورت می گیرد و به کمک پزشک و مصرف برخی از دارو ها می توان نسبت به تولد نوزاد اقدام نمود. در شرایطی که موقعیت و نوع قرار گیری جنین و وضعیت مادر طبیعی بوده و هیچ خطری آن ها را تهدید نکند زایمان طبیعی انجام می شود. در غیر این صورت بهتر است از انجام زايمان طبيعي صرف نظر شود و زایمان از طریق سزارین صورت گیرد.

مشاوره قبل از زايمان طبيعي

مادرانی که قصد دارند فرزند خود را از طریق زایمان طبیعی به دنیا بیاورند ، باید حتما به صورت مرتب به متخصص زنان مراجعه نمایند تا به طور مداوم تحت نظر پزشک باشند و در صورت بروز مشکل مداوا و بررسی شود. همچنین کنترل رژیم غذایی در زمان بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب می شود تا مادرجسم قوی تری داشته و آمادگی بیشتری برای زایمان داشته باشد. در طول دوران بارداری از طریق سونوگرافی می توان موقعیت جنین را مشاهده کرده و مورد بررسی قرار داد. زمانی که متخصص زنان و زایمان از همه جوانب موقعیت مادر و جنین را مورد بررسی قرار دهد و متوجه شود که شرایط طبیعی است ، انجام زایمان سزارین را توصیه نمی کند.

اقدامات قبل از زایمان طبیعی

 • برای اینکه مادر دوران بارداری خوب و راحتی را تجربه کند و از تمام آمادگی های قبل از زایمان آگاه باشد ، لازم است که حتما در طول این دوران تحت نظر متخصص زنان قرار گیرد. در ماه های آخر پزشک مادر را از لحاظ جسمی و روحی آماده می کند.
 • در ماه آخر بهتر است بیشتر با همسر خود وقت بگذرانید. همچنین توصیه می شود که اصلا تنها نمانید تا در صورت شروع علائم زایمان به شما کمک کنند تا به بیمارستان منتقل شوید.
 • جهت آسودگی خاطر خود قبل از زایمان با مرکز درمانی یا بیمارستان خود هماهنگ باشید.
 • قبل از زایمان باید روحیه خود را قوی نمایید و آمادگی هر چیزی را داشته باشید ، چه بسا در بسیاری از موارد به دلیل عوامل مختلفی در لحظات آخر تصمیم بر آن می شود که زایمان سزارین صورت گیرد.

 

زایمان طبیعی - مجله زیبایی زنان

در چه مواردی زایمان سزارین سبب طبیعی می شود ؟

مواردی هستند که می توانند زايمان طبيعي را به زایمان سزارین تبدیل کنند. این موارد عبارتند از :

 • جدا شدن جفت
 • بزرگ بودن سر جنین در مقایسه با لگن مادر
 • دیر رس یا نارس بودن جنین
 • وجود مشکل در بند ناف جفت
 • افت ضربان قلب نوزاد
 • بالا رفتن فشار خون مادر
 • قرارگیری غیرعادی جنین در رحم مادر و غیره

زايمان طبيعي با اپیدورال

زمانی که زایمان توسط بی حسی اپیدورال انجام می شود ، قسمت های تحتانی بدن بی حس شده و بدون آنکه مادر بیهوشی را تجربه کند ، دردی را احساس نخواهد کرد. برای این روش داروی بی حسی از طریق لوله به خصوص به ستون فقرات تزریق خواهد شد. با تزریق این دارو پیام درد به مغز منتقل نمی شود و با کاهش درد زایمان طبیعی همراه است. این تزریق توسط متخصص بیهوشی صورت می گیرد.

نوشته زایمان طبیعی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
سزارین https://labiaplasty-surgery.com/%d8%b3%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%86/ https://labiaplasty-surgery.com/%d8%b3%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%86/#respond Sat, 11 Jun 2022 00:00:13 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6261 سزارین نوعی زایمان است که طی آن نوزاد از طریق رحم و شکم به دنیا خواهد آمد. زمانی که تاریخ زایمان از قبل مشخص شده باشد ، سزارين برنامه ریزی شده نام دارد. سزارين های برنامه ریزی شده می توانند انتخابی باشند. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، قصد داریم این پروسه عمل را بررسی کنیم. بنابراین پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید. سزارین های انتخابی غالبا زایمان هایی که طی عمل جراحی انجام می شوند ، خطری در پی نداشته و مانع احساس درد مادر می شود. در برخی موارد افراد خودشان […]

نوشته سزارین اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
سزارین نوعی زایمان است که طی آن نوزاد از طریق رحم و شکم به دنیا خواهد آمد. زمانی که تاریخ زایمان از قبل مشخص شده باشد ، سزارين برنامه ریزی شده نام دارد. سزارين های برنامه ریزی شده می توانند انتخابی باشند. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، قصد داریم این پروسه عمل را بررسی کنیم. بنابراین پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سزارین - لابیاپلاستی

سزارین های انتخابی

غالبا زایمان هایی که طی عمل جراحی انجام می شوند ، خطری در پی نداشته و مانع احساس درد مادر می شود. در برخی موارد افراد خودشان تمایل دارند که زایمان سزارين انجام دهند.این در حالیست که امروزه پزشکان انجام زایمان طبیعی را توصیه می کنند ، زیرا علی رغم اینکه زایمان سزارين بدون درد بوده ، عوارضی را در پی خواهد داشت. در واقع پزشکان متخصص بر این باورند که سزارين باید اولویت دوم باشد و بهترین زمان برای تولد کودک ، هنگامی است که رشد جنین به تکامل رسیده باشد. چرا که با انتخابی بودن زمان زایمان این احتمال و خطر وجود دارد که ممکن است نوازد زود تر از زمان درست به دنیا بیاید.

ضرورت انجام سزارین

معمولا زمانی که افراد بارداری معمولی و کم خطری را تجربه می کنند ، زایمان به صورت طبیعی انجام می شود. اما ممکن است در برخی موارد مادر و نوزاد در شرایطی ایمنی نباشند و به منظور حفظ سلامت آن ها انجام زایمان از طریق سزارین ضرورت پیدا کند. بنابراین مادر باید این موضوع را مد نظر داشته باشد که ممکن است قصد زایمان طبیعی را داشته باشد ولی بنا به دلایلی مجبور به انجام سزارين شود. این احتمال وجود دارد که اگر در حین زایمان طبیعی مشکلاتی ایجاد شود و پزشک مجبور باشد ناچار به انجام سزارين شود. مشکلات غیر قابل پیش بینی که ممکن است زایمان طبیعی را تبدیل به عمل جراحی کند عبارتنداز :

 • جنین بزرگ‌ جثه یا ماکروزوم باشد.
 • روند زایمان کند ، متوقف یا دشوار شده باشد.
 • مشکلات جدی در بند ناف یا جفت وجود داشته باشد.
 • جنین در شرایط زجر جنین باشد و ضربان قلب او دچار اختلال شود.

همچنین ممکن است قبل از زایمان پزشک متخصص متوجه یک سری مشکلات شود که در این صورت تاریخی را برای عمل جراحی و خارج کردن نوزاد از رحم ، در سه ماه سوم بارداری تعیین خواهد کرد. این مشکلات شامل موارد زیر می شوند :

 1. بارداری چند قلویی و احتمالا در زایمان قل دوم
 2. وجود عفونت قابل انتقال به جنین مانند تبخال تناسلی
 3. وجود سزارین قبلی و غیرممکن بودن زایمان طبیعی
 4. نچرخیدن مناسب و قرار نگرفتن سر جنین به سمت کانال زایمان
 5. وجود بیماری‌های مزمن قلبی و خطرساز در فشار زایمان طبیعی

 

سزارین - لابیاپلاستی

 

نکته

در گذشته بر این باور بودند زمانی که زایمان اول طی عمل جراحی انجام شده باشد ، دیگر مادر قادر به زایمان طبیعی نیست. این در حالیست که امروزه این امکان وجود دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مرتبط در همین سایت مراجعه فرمایید.

خطرات سزارين

در بیشتر موارد پس از عمل جراحی ، برای مادر و نوزاد هیچ مشکلی ایجاد نمی شود اما آنچه پیداست سزارين عملی بسیار بزرگ بوده و خطر بیشتری نسبت به زایمان طبیعی دارد. برخی از خطرات سزارين عبارتند از :

 • عفونت محل جراحی
 • صدمه دیدن مادر یا نوزاد
 • افزایش ریسک ایجاد چسبنده در بارداری بعدی
 • ترومبوز وریدی ، تشکیل لخته خون در پاها یا ریه ‌های مادر
 • افزایش شیوع اختلالات تنفسی نوزاد به دلیل زایمان زودتر از موعود
 • عوارض بیهوشی مثل حالت تهوع ، استفراغ ، سردرد شدید و کمردرد
 • از دست دادن شدید خون به دلیل افزایش خونریزی بیش از دو برابر زایمان طبیعی

نوشته سزارین اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
https://labiaplasty-surgery.com/%d8%b3%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%86/feed/ 0
لابیاپلاستی https://labiaplasty-surgery.com/%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/ https://labiaplasty-surgery.com/%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/#comments Thu, 17 Feb 2022 01:00:32 +0000 https://labiaplasty-surgery.com/?p=6052 لابیاپلاستی ، از اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می رود که در حال حاضر بسیار مورد توجه بانوان واقع شده است ؛ چرا که از دیرباز تاکنون همواره زیبایی اندام تناسلی برای زنان مورد اهمیت بوده است. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، اطلاعات کاملی از این پروسه زیبایی ارائه می دهیم. در صورتی که شما نیز قصد انجام این عمل را دارید ، پیشنهاد می دهیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. هدف از انجام این پروسه عمل ، کوچک کردن لب های بیرونی بخش خارجی اندام تناسلی خانم ها […]

نوشته لابیاپلاستی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
لابیاپلاستی ، از اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می رود که در حال حاضر بسیار مورد توجه بانوان واقع شده است ؛ چرا که از دیرباز تاکنون همواره زیبایی اندام تناسلی برای زنان مورد اهمیت بوده است. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، اطلاعات کاملی از این پروسه زیبایی ارائه می دهیم. در صورتی که شما نیز قصد انجام این عمل را دارید ، پیشنهاد می دهیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی

هدف از انجام این پروسه عمل ، کوچک کردن لب های بیرونی بخش خارجی اندام تناسلی خانم ها ( لابیا ماژور ) و قرینه سازی لب های داخلی این ناحیه ( لابیا مینور ) می باشد.

اندازه مشخص و استانداری برای لبه های واژن وجود ندارد زیرا اندازه آن ها بستگی به واژن بیماران دارد.

ممکن است برخی از بانوان علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود به علت داشتن لبه های بزرگ و نامتقارن در واژن ، در حین انجام ورزش یا انجام فعالیت های روزانه خود احساس درد داشته باشند ؛ به همین دلیل جراحی لابیاپلاستی محبوبیت یافته است. آن ها می توانند با انجام این جراحی اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

به علاوه بزرگی لابیاها در برخی از بانوان ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل عفونت واژن و احساس درد در حین انجام رابطه جنسی در آن ها نیز شود.

در حین جراحی لابياپلاستی ، پزشک اقدام به کوتاه کردن لبه های لابیاها می کند که در نهایت زیبایی واژن را برای بانوان به همراه می آورد.

انواع لابیا

اندام واژن از سه بخش لابیا مینور ، لابیا ماژور و کلیتوریس تشکیل شده است.

 • منظور از لابیا مینور ، همان لبه های درونی واژن می باشد که اگر جراحی زیبایی واژن بر روی آن ناحیه انجام گیرد ؛ آن به عنوان جراحی لابیاپلاستی مینور شناخته می شود.
 • لابیا ماژور ، همان لبه های بیرونی ناحیه واژن می باشد که جوانسازی آن ناحیه با نام جراحی لابیاپلاستی ماژور ، شناخته می شود.

چرا زنان تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرند ؟

زنان به دلایل مختلفی از این روش خاص جوانسازی واژن استفاده می کنند. در برخی موارد ، بانوان خواهان اصلاح عدم تعادل در شکل ظاهری واژن خود مانند لب های نامتناسب بزرگ یا بلند هستند. این افراد پوشیدن انواع خاصی از لباس ها را ناراحت کننده می دانند.

این پروسه زیبایی به منظور کاهش طول لابیا مینور در تلاش برای ایجاد ظاهری بهتر انجام می شود. علاوه بر این ، می تواند علائمی مانند پیچ ​​خوردن یا کشیدن لابیا هنگام نشستن را کاهش دهد.

فرآیند مذکور را می توان به دلایل زیبایی (برآمدگی اندام در لباس شنا یا لباس چسبان) یا به دلایل عملکردی (رابطه جنسی دردناک) انجام داد.

ضمنا بزرگ بودن کلیتوریس در برخی خانم ها ، موجب بروز درد و ناراحتی می شود ؛ بنابراین با انجام جراحی لابیاپلاستی و کاهش چین های اضافی موجود در این ناحیه می توان توازن و هماهنگی در ظاهر واژن ایجاد نموده و هم چنین سبب رفع درد ناشی از این عارضه شد.

علت بزرگی لابیاها چیست ؟

عوامل بسیار زیادی در بزرگی و عدم قرینگی لبه های اطراف ناحیه واژن تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

 • وراثت
 • زایمان
 • افزایش سن
 • اختلالات هورمونی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود ؟

جراحی در بیشتر موارد لابیاهای کوچک یا لابیاهای داخلی واژن را مورد هدف قرار می دهد. در مواردی که کشش یا ساییدگی لبهای خارجی ، باعث ایجاد نگرانی در زمینه زیبایی شده است، می توان لبهای بزرگ را نیز اصلاح ، سفت و صاف کرد.

مقادیر کمی از بافت برای ایجاد خطوط مختصر و کاهش ظاهر کلی لب های داخلی با جراحی برداشته می شود تا این موارد به میزان قابل توجهی کمتر دیده شوند.

اگر لابیا بر زندگی شما تأثیر منفی می گذارد و باعث تحریک ، خارش یا ناراحتی عمومی می شود، مطمئناً جراحی قابل بررسی است. نتایج طولانی مدت جراحی تنها یکی از دلایلی است که زنان از این فرآیند زیبایی راضی هستند.

سطح راحتی لب های متناسب و کوچک به معنای ورزش ، لباس تنگ و رابطه جنسی است و دیگر دردناک نیست. هنگام پوشیدن شلوارهای کشدار یوگا ، لباس شنا و لباس تنگ “برآمدگی لب” دیده نمی شود.

نتایج طبیعی، زیبایی ظاهری بهتر و ناراحتی کمتر ، همه اینها دلایلی است که محبوبیت لابیاپلاستی را به سرعت افزایش می دهد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 1. افزایش اعتماد به نفس بانوان
 2. افزایش لذت جنسی در بانوان
 3. عدم احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی
 4. جوانسازی بافت واژن

روش های عمل لابياپلاستی

عمل مذکور به سه روش انجام می شود و هر کدام اهداف منحصر به فرد خود را دارند. این روش های عبارتند از :

 • لابیاپلاستی به روش trim : در این روش پزشک اقدام به بریدن لبه های واژن می کند و پس از اتمام جراحی لابياپلاستی ، دو لبه را با استفاده از بخیه به یکدیگر می دوزد. این روش کم تهاجم است و زمان بهبودی آن کوته تر است دارد.
 • لابیاپلاستی به روش wedge : در این روش پزشک برشی به شکل V در مرکز لبه اضافی واژن ایجاد می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

البته میزان برداشت بافت ، بسته به بیمار و تشخیص پزشک ، متفاوت است. در این روش ، آسیب کمتری به اعصاب حسی این ناحیه وارد می شود و شکل لب های مینور طبیعی تر باقی می ماند. خونریزی کمتر و دوره بهبودی کوتاه تری نیز به همراه دارد.

گاهی اوقات بافت با برش Y شکل برداشته می شود که بسته به نظر پزشک و وضعیت دستگاه تناسلی متفاوت است. سپس برش ها با استفاده از نخ قابل جذب به هم بخیه زده می شوند تا شکل طبیعی ایجاد شود. این روش نه تنها قسمت بیشتری از لب های واژن را از بین می برد، بلکه پوشش داخلی و رنگ آن را نیز حفظ می کند.

 • کاهش هود کلیتورال : برخی از زنان به طور طبیعی می توانند بافت اضافی اطراف کلیتور را داشته باشند. با برداشتن این بافت اضافی ، میتوان رابطه جنسی افراد را بهبود بخشید.

لابیاپلاستی

تفاوت تکنیک Trim و Wedge

روش Trim همچنان متداول ترین تکنیک جراحی لابیاپلاستی است. این روش شامل ایجاد برش در لابیای خارجی و هم سطح سازی لابیای داخلی و خارجی است.

یکی دیگر از مزایای این روش ، برداشتن تیره ترین قسمت لابیا است. برداشتن لبه تیره لابیا برای بسیاری از خانم ها یکی از دلایل زیبایی در انتخاب جراحی است.

تکنیک Wedge جایگزین جدیدتری برای اصلاح ناحیه زنانه است.

با استفاده از این روش ، جراح یک لایه سه گوش را از دو طرف لابیا برمی دارد و سپس لبه های باقی مانده را بخیه می کند.

اما تیره ترین قسمت های لابیا را دست نخورده باقی می گذارد که ممکن است برای برخی از زنان نامطلوب باشد.

چگونه تصمیم بگیریم کدام روش مناسب است ؟

اهداف خود را با پزشک معالج درمیان بگذارید. انتخاب بهترین گزینه به نیازهای شما بستگی دارد.

لابیاپلاستی ، بسته به آناتومی طبیعی و همچنین اهداف کلی شما می تواند شامل کاهش لابیای خارجی ، لابیای داخلی یا هر دو باشد.

از آن جا که متغیرهای مختلف بسیار متنوعی وجود دارد ، صحبت با جراح پلاستیک برای کمک به اطمینان از نتایج زیبا و طبیعی ضروری است.

همچنین به یاد داشته باشید که این پروسه عمل ، بسته به آناتومی طبیعی و همچنین اهداف کلی شما می تواند شامل کاهش لابیا خارجی ( ماژور ) ، لب های داخلی ( جزئی ) یا هر دو باشد.

از آن جا که متغیرهای مختلف بسیار متنوعی وجود دارد ، بحث و گفتگوی آزاد با جراح پلاستیک برای کمک به اطمینان از نتایج زیبا و طبیعی ضروری است.

اگرچه لابیاپلاستی به دلایل زیبایی مانند تغییر اندازه یا فرم لابیا انجام می شود ، می تواند برای رفع مشکلات پزشکی مانند افزایش عملکرد ، بهداشت و درد نیز انجام پذیرد.

برای جراحی لابیاپلاستی به چه پزشکی باید مراجعه کرد ؟

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی در ناحیه واژن خود دارید ، ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که آیا باید به متخصص زنان مراجعه کرد ؟

بسیاری از آموزش های پزشکان متخصص زنان در تشخیص و درمان مسائل مربوط به اندام های تولید مثل زنان تمرکز دارند.

یک متخصص زنان و زایمان که جراحی زیبایی انجام می دهد ، می تواند پوست اضافی لب های داخلی و خارجی را با جراحی برطرف کند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر

به طور کلیاین عمل ، یک عمل جراحی است که به آن کاهش لابیا مینورا نیز می گویند.

در صورت انجام این جراحی با لیزر ، بافت اضافی از روی لب های کوچک بخش بیرونی واژن ، به کمک لیزر برداشته می شود و این اتفاق ، باعث کوچک و متقارن شدن لابیاهای داخلی با کمترین میزان خونریزی می شود.

دلایل انجام لابیاپلاستی با لیزر  شامل زیبایی ، بهداشت شخصی و عدم تقارن یا برآمدگی لابیا مینور است که می تواند فعالیت ها را محدود کند یا باعث ناراحتی شود.

چنین پروسه عملی با لیزر ، دومین جراحی رایج اندام تناسلی زنان است و در واقع یک تکنیک پرطرفدار برای خانم هایی است که می خواهند سایز لب های کوچک بخش خارجی اندام تناسلی را کاهش دهند.

بافت اضافی لابیا در این جراحی  کاهش می یابد تا زیبایی کلی را افزایش دهد و در نتیجه ظاهر جوان تری ایجاد کند.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود ؟

در این جراحی ، لیزر مخصوصی به جای تیغ جراحی استفاده می شود. این عمل بسیار سریع تر و ایمن تر از عمل با تیغ جراحی است.

خونریزی یا کبودی بعد از جراحی لابیاپلاستی با لیزر  کم است و هیچ کبودی وجود ندارد ؛ زیرا رگ های خونی کوچک را مسدود می کند.

این روش را می توان تحت بی حسی موضعی و آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام داد.

بسته به این که چقدر یک روش گسترده برای ایجاد ظاهر مطلوب مورد نیاز است ؛ کل مراحل جراحی ، معمولا از یک تا سه ساعت طول می کشد.

لیزر ، حداقل آسیب را به بافت می زند و منجر به بهبود سریع تر با حداقل زخم می شود و در نهایت نتیجه جراحی با لیزر بسیار بهتر از دیگر روش ها می باشد.

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

دوره نقاهت پس از عمل  بارزترین تفاوت میان این دو روش می باشد.

به طور کلی افرادی که تحت عمل زیبایی واژن با لیزر قرار می گیرند ، غالبا وسعت جراحی در آن ها محدود است ؛ تا جایی که ممکن است اصلا کلیتورییس در آن ها جراحی نشده و تغییرات عمده ای بر روی لابیاهای مینور صورت نگرفته باشد.

از این رو افرادی که عمل مذکور را با لیزر انجام داده اند ، معمولا چند ساعت بعد از عمل می توانند به امور روزانه خود بازگردند.

این در حالی است که افرادی که لابیاپلاستی با تیغ جراحی را تجربه کرده اند ، برای بازگشت به فعالیت های روزمره خود   به استراحت بیشتری نیاز داشته و عموما باید حداقل تا 72 ساعت پس از عمل استراحت کافی داشته باشند.

لابیاپلاستی

چه زمانی بعد از جراحی لابیاپلاستی می توان باردار شد ؟

این جراحی تاثیر منفی بر روی عملکرد اندام جنسی ندارد و هر زمان که بخواهید ، می توانید باردار شوید.

نتایج لابیاپلاستی دائمی است و بنابراین لازم نیست پس از زایمان طبیعی دوباره انجام شود. زیرا لابیای مینور پس از یکبار کاهش به شکل و اندازه قبلی خود برنمی گردد.

با این حال ، تغییرات جدیدی مانند پارگی لابیای کوچک پس از زایمان می تواند رخ دهد.

زمان انجام پروسه در نهایت به نیازهای فردی بیمار بستگی دارد.

آیا می توان این پروسه زیبایی را بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد ؟

به طور کلی طی چند ماه اول پس از زایمان ، پستان ، شکم و لابیاها به آرامی به حالت اولیه خود باز می گردند.

لذا بدن شما برای استراحت به زمان نیاز دارد.

از این رو برای بهبودی از بارداری ، قبل از این که بتوانید جراحی دیگری را در نظر بگیرید ، به زمان نیاز دارید.

توجه داشته باشید که همزمانی این دو  فرآیند می تواند با مشکلاتی به همراه باشد.

لذا بهتر است برای انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان ، یک بازه زمانی چند ماهه را در نظر بگیرید.

اقدامات قبل از عمل لابیاپلاستی

 • از ضروری ترین موارد قبل از انجام عمل مذکور ، این است که شما باید انتظارات واقع بینانه از این عمل داشته باشید. بسیاری از زنان خواسته های غیرواقعی از این جراحی دارند و این امر باعث می شود از نتایج ناراضی باشند.
 • حداقل دو هفته قبل از جراحی ، حتما از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی خودداری کنید.
 • حداقل چهار هفته قبل از جراحی از مصرف مکمل ها مانند ویتامین C ، مکمل های گیاهی و مکمل های کاهش وزن اجتناب کنید.
 • حداقل دو هفته قبل از عمل و حداقل یک هفته پس از آن ، سیگار را متوقف کنید ؛ نیکوتین می تواند گردش خون را مختل کرده و بهبودی را با اختلال مواجه سازد.
 • به همین ترتیب ، حداقل دو هفته قبل و یک هفته بعد از عمل ؛ مصرف الکل را محدود کنید.
 • یک روز قبل از عمل باید آب فراوانی بنوشید تا آب بدن تامین و واژن مرطوب بماند. نیازی به ناشتا بودن نیست.
 • صبح روز عمل دوش بگیرید.
 • یک روز قبل از جراحی ، رابطه جنسی و هرگونه فعالیت تحریک کننده اندام تناسلی نداشته باشید.
 • هشت ساعت قبل از جراحی ، غذا یا نوشیدنی نخورید.
 • شب قبل از عمل ، خواب کافی داشته باشید. استراحت به بدن شما فرصت می دهد تا برای بهبودی بعد از عمل آماده شود.
 • افرادی که مبتلا به تکرر عفونت ادراری هستند باید تست پاپ اسمیر انجام دهند. پاپ اسمیر آزمایش سرطان دهانه رحم است.
 • پیش از انجام عمل ، آزمایش خون و ادرار ، نوار قلب و بارداری نیز انجام می شود.
 • یک هفته قبل از جراحی ، از رفتن به استخر و نشستن در وان آب خودداری کنید.

لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

 • باید حداقل به مدت 48 ساعت استراحت کنید.
 • تا یکماه از انجام ورزش ، فعالیت های سنگین و مقاربت جنسی اجتناب کنید.
 • تورم در موضع عمل تقریبا 2 ماه طول می کشد. جهت تسریع روند کاهش ورم  و جلوگیری از پیشروی آن تا 24 ساعت بعد از عمل ، بر روی ناحیه جراحی شده کمپرس یخ قرار دهید.
 • تا 7 روز بعد از عمل بروز درد و خونریزی در موضع عمل مسئله ای طبیعی است. البته توجه داشته باشید که در صورت ازدیاد میزان خونریزی ، باید سریعا با پزشک تماس گرفته شود.
 • احساس خارش و سوزش در ناحیه جراحی شده ، موضوعی نرمال است و به مرور برطرف می شود.
 • حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی ، نباید دخانیات مصرف کنید ؛ زیرا نیکوتین می تواند سیستم جریان خون و روند بهبودی را مختل کند.
 • تا چند وقت بعد از عمل ، از استعمال هر گونه کرم داخل رحمی و مرطوب کننده خودداری کنید.
 • تا زمانی که پزشک توصیه نموده ، از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • به طور کلی  48 ساعت بعد از عمل ، حمام کردن مجاز می باشد ؛ البته مشروط به این که استحمام به صورت ایستاده انجام شود.
 • خانم های عزیز ، تا 2 هفته پس از عمل ، مجاز به پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان نمی باشند.
 • زخم های جراحی را لمس نکنید ؛ زیرا این امر می تواند موجب شکافتن بخیه شده یا زخم را مستعد عفونت کند.
 • 4 تا 6 هفته بعد از عمل ؛ از تامپون استفاده نکنید.
 • در خصوص تغذیه بعد از انجام عمل زیبایی ، شدیدا توصیه می گردد که مواد غذایی حاوی ویتامین C را در برنامه غذایی تان بگنجانید ؛ چرا که این نوع خوراکی ها منجر به افزایش فرآیند ترمیم زخم می شوند و روند بهبود زخم را سرعت می بخشند.

آیا لابياپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد ؟

بسیاری از بانوان که تمایل به انجام عمل برای زیبایی واژن دارند ، با این سوال مواجه هستند که آیا این عمل زیبایی بر حس جنسی آن ها تاثیر داشته و مانع تحریک طبیعی آن ها طی مقاربت جنسی می شود.

در پاسخ به این سوال باید اشاره داشت که به طور کلی ناحیه کلیتوریس تحریک پذیرترین عضو در اندام تناسلی خانم ها می باشد و دارای اعصاب حسی فراوانی است. حال آن که بزرگ بودن لابیا ماژور ، می تواند مانع تحریک پذیری کلیتوریس طی رابطه جنسی شود.

طبیعتا در چنین مواردی با انجام عمل زیبایی واژن و برداشتن چین خوردگی و پوست اضافه ، کلیتوریس نمایان تر شده و قاعدتا تحریک پذیری آن افزایش خواهد یافت.

آیا لابیاپلاستی در عصب حسی تغییر دائمی ایجاد می کند ؟

برداشتن بافت زائد لابیا ، بر عصب حسی بافت واژن تاثیری نمی گذارد. جراح در این عمل جراحی  ، بر روی اعصاب حسی کلیتوریس  هیچ گونه تغییری ایجاد نمی کند. بنابراین می توان گفت این جراحی ، رابطه جنسی را مختل نمی کند.

لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی دردناک است ؟

خیر، این جراحی کاملاً بدون درد است. بیمار بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی دریافت می کند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی می باشند ؟

معمولا زنانی متقاضی این جراحی هستند که تغییرات زیادی در لابیا پس از زایمان تجربه می کنند یا همیشه لب های بزرگ یا نامنظم لب بزرگ و کوچک یا هر دو را داشته اند.

هیچ شکل استانداردی برای دستگاه تناسلی وجود ندارد. با این حال ، بیماران زیادی از داشتن لابیای برجسته ابراز نارضایتی می کنند. سایر شرایط برای کاهش لابیا ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • 18 سال یا بیشتر. در موارد خاص ، افراد زیر 18 سال با بی نظمی قابل توجه ممکن است برای لابیاپلاستی در نظر گرفته شوند.
 • احساس ناراحتی جسمی هنگام نشستن ، ورزش یا رابطه جنسی
 • به دلیل اندازه لب یا ظاهر خودآگاهی داشته باشید
 • آویزان بودن لابیا بر اثر زایمان

چه کسانی کاندیدای مناسب لابیاپلاستی نیستند ؟

زنان مبتلا به مشکلات پزشکی ، بیماری های مقاربتی یا عفونت ادراری هستند نباید تحت عمل جراحی مذکور قرار بگیرند.

مادرانی که به تازگی زایمان داشته اند نیز باید حداقل 9 تا 12 ماه منتظر بمانند و سپس لابیاپلاستی یا سایر جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی خارجی را انجام دهند.

زنانی که دخانیات مصرف می کنند و قصد ترک دائمی یا موقتی آن را حتی برای بهینه سازی روند بهبودی زخم ندارند نیز گزینه مناسبی برای این جراحی نخواهند بود.

بعضی باور دارند این عمل ، نباید در زمان قاعدگی انجام شود تا خطر عفونت و اثرات احتمالی هورمونی کاهش یابد.

هزینه عمل لابياپلاستی

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی لابياپلاستی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از : روش جراحی ، شکل لابیاهای بانوان ، میزان برش های ایجاد شده در حین جراحی و غیره.

بنابراین هزینه جراحی زیبایی واژن ، برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد. از این رو بانوان ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند سپس هزینه جراحی لابياپلاستی آن ها مشخص شود.

آیا می توان لابیاپلاستی را تحت پوشش بیمه قرار داد ؟

از آن جا که این یک عمل جراحی زیبایی است و از نظر پزشکی مورد نیاز نیست ، شرکت بیمه به احتمال زیاد جراحی لابیاپلاستی را پوشش نخواهد داد.

نوشته لابیاپلاستی اولین بار در مجله زیبایی زنان پدیدار شد.

]]>
https://labiaplasty-surgery.com/%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/feed/ 2