وایتنینگ
اکتبر 26, 2019 0

وایتنینگ یا سفید کردن واژن

وایتنینگ یکی از جدید ترین اقدامات زیبایی در خانم ها بوده که با هدف سفید کردن واژن انجام می شود. در دوران بلوغ برخی از بانوان ، همزمان با رشد موهای زائد در این ناحیه به دلیل تغییرات هورمونی ، واژن آن ها نیز تیره شده و موجب ناراحتی و عدم رضایت آن ها می شود. این تغییر رنگ می تواند حتی در افرادی که واژن آن ها صورتی است هم رخ دهد.

وایتنینگ

علل تیرگی واژن

 1. تغییر رنگ واژن می تواند بر اثر عوامل ژنتیکی باشد.
 2. یکی دیگر از دلایل تغییر رنگ واژن افزایش سن می باشد.
 3. ممکن است چاقی نیز در این امر موثر باشد.
 4. افراد مبتلا به دیابت معمولا با این تغییر رنگ مواجه می شوند.
 5. تغییرات هرمونی نیز یکی از عوامل تیره شدن واژن است. در واقع افرادی که دارای تخمدان های پلی کیستیک هستند بیشتر در معرض تیرگی واژن می باشند.
 6. افرادی که مدام از تیغ برای اصلاح واژن خود استفاده می کنند ، به مرور با تیرگی واژن مواجه می شوند.
 7. افرادی که به عفونت های قارچی یا باکترایی مبتلا هستند نیز در معرض این عارضه می باشند.
 8. اشخاصی که ورزش های سنگین که موجب اصطحکاک واژن می شوند انجام می دهند ، ورزش هایی همچون دوچرخه سواری.
 9. افرادی که از لباس های بسیار تنگ و پلاستیکی استفاده می کنند.
 10. مقاربت زیاد نیز موجب تیره شدن واژن خواهد شد.

درمان تیرگی واژن

توصیه می شود که حتما نسبت به درمان این عارضه اقدام کنید چرا که درمان آن دشوار نیست و موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

امروزه به منظور درمان تیرگی واژن از لیزر وایتنینگ استفاده می کنند. برخی از افراد بر این باورند که لیزر موهای زائد موجب روشن شدن واژن نیز می شود ، در حالیکه این تفکر اشتباه بوده و لیزر وایتنینگ با لیزر موهای زائد متفاوت از یکدیگر بوده و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

وایتنینگ

اقدامات قبل از لیزر وایتنینگ

 • حداقل از سه روز قبل از درمان از اصلاح واژن خود پرهیز نمایید.
 • در صورتی که لیزر موهای زائد انجام می دهید ، لیزر وایتنینگ را حداقل یک هفته بعد انجام دهید.
 • چنانچه زخم یا عفونت دارید ، پزشک خود را در جریان بگذارید.

مراقبت های بعد از لیزر وایتنینگ

 • پس از درمان بهتر است از لباس راحتی و گشاد همچون دامن استفاده کنید.
 • غالبا نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک خوراکی نیست اما ممکن است استفاده از آنتی بیوتیک موضعی لازم باشد.
 • انجام فعالیت های ورزشی بلامانع است.
 • پس از 48 ساعت برقراری رابطه جنسی مانعی ندارد.

تعداد جلسات درمانی

بسته به شرایط بیمار تعداد جلسات درمانی می تواند بین 3 تا 10 جلسه باشد. لازم به ذکر است بین هر جلسه باید سه هفته فاصله وجود داشته باشد.

آیا سفید کردن واژن دردناک است ؟

این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و هیچ برشی ایجاد نمی شود. بنابراین لیزر وایتنینگ بدون درد بوده و نیازی به بیهوشی ندارد. تنها ممکن است حین درمان احساس سوزش خفیفی داشته باشد که برای این موضوع می توان قبل از درمان از کرم بی حسی کننده موضعی استفاده کند.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن