واژینوپلاستی
سپتامبر 1, 2019 0

جراحی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا در واقع تنگ کردن واژن ( پرینه پلاستی ) ، یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به منظور تنگ کردن واژن ، ترمیم پرده بکارت ، تقویت نقطه g  ، سفت کردن عضلات واژن و غیره انجام می شود اما در بین این موارد تنگ کردن واژن شایع تر از بقیه می  باشد و در بین بانوان بسیار پرطرفدار است.

واژینوپلاستی

گشاده شدن واژن ، دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

  • افزایش سن
  • زایمان های متعدد
  • کاهش کلاژن
  • کاهش وزن زیاد

در صورت رخ داد موارد بالا عضلات و دیواره واژن ، قدرت و کنترل خود را از دست داده و این فرایند منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود که در نتیجه گشاد شدن واژن ، را به همراه دارد.

گشاد شدن واژن ، باعث بروز مواردی هم چون کاهش لذت جنسی ، بی اختیاری در دفع ادرار ، کاهش اعتماد به نفس و غیره در بانوان می شود.

واژینوپلاستی ، هم چنین به منظور رفع مشکلات مادرزادی دختران هم چون وجود مشکل در ادرار ، مشکل در فعالیت جنسی و غیره نیز انجام می شود.

همه افراد در سنین متفاوت به شرط قرارگیری در سلامت کامل جسمی و روحی می توانند جراحی واژینوپلاستی یا عمل تنگ کردن واژن ، را انجام دهند.

عمل واژینوپلاستی چیست ؟

واژینوپلاستی ، تحت بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می گیرد در طی این جراحی ، جراح اقدام به نزدیک کردن عضلات و برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند .

جراح ، برش های مورد نیاز در جراحی تنگ کردن واژن ، را در نواحی ایجاد می کند که کمترین دید را داشته باشند.

مدت زمان انجام جراحی واژینوپلاستی ، بسته به روش جراحی ، میزان گشادی واژن و غیره متغیر است ؛ اما معمولا به 1 الی 2 ساعت زمان بستگی دارد.

واژینوپلاستی با لیزر

برش های مورد نیاز در جراحی واژينوپلاستی ، با استفاده از لیزر یا چاقو جراحی ایجاد می شوند و با توجه به نیاز بیماران بهترین روش توسط جراح انتخاب می گردد.

واژینوپلاستی

عوارض جراحی واژینوپلاستی

در حالت کلی جراحی واژينوپلاستی ، یا تنگ کردن واژن در دسته جراحی های ایمن و کم خطر قرار می گیرد و باعث به وجود آمدن مشکلات متفاوتی در بیماران نمی شود اما در موارد بسیار نادر ممکن است عوارضی هم چون عفونت ، خونریزی ، ایجاد لخته خون و غیره بعد از انجام واژينوپلاستی بیماران را دچار مشکل کند.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

  1. بانوانی که جراحی واژينوپلاستی
  2. ، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند.
  3. بانوان بعد از عمل واژينوپلاستی ، تا مدتی باید از انجام رابطه جنسی دوری کنند.
  4. مصرف داروهایی که جراح برای بیماران تجویز کرده است ضروری می باشد ، در مصرف آن ها دقت کنید.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن