واژینوپلاستی
مارس 3, 2022 0

واژینوپلاستی یا جراحی تنگ کردن واژن ، یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به منظور تنگ کردن واژن ، ترمیم پرده بکارت ، تقویت نقطه g  ، سفت کردن عضلات واژن و غیره انجام می شود ؛ اما در بین این موارد ، تنگ کردن واژن شایع تر از بقیه می  باشد و در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. در ادامه مجله زیبایی زنان ، این پروسیجر را بیشتر توضیح می دهد.

واژینوپلاستی

گشاده شدن واژن دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • افزایش سن
 • زایمان های متعدد
 • کاهش کلاژن
 • کاهش وزن زیاد

در صورت رخ دادن موارد بالا ، عضلات و دیواره واژن  قدرت و کنترل خود را از دست داده و این فرایند منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود که در نتیجه گشاد شدن آن ، را به همراه دارد.

گشاد شدن واژن ، باعث بروز مواردی هم چون کاهش لذت جنسی ، بی اختیاری در دفع ادرار ، کاهش اعتماد به نفس و غیره در بانوان می شود.

پرینه پلاستی ، هم چنین به منظور رفع ناهنجاری های مادرزادی دختران هم چون وجود مشکل در ادرار ، اختلال در فعالیت جنسی و غیره نیز انجام می شود.

همه افراد در سنین متفاوت به شرط قرارگیری در سلامت کامل جسمی و روحی ، می توانند عمل تنگ کردن واژن ، را انجام دهند.

عمل واژینوپلاستی چیست ؟

تنگ کردن واژن ، تحت بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طی این جراحی ، جراح اقدام به نزدیک کردن عضلات و برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند .

جراح ، برش های مورد نیاز در جراحی تنگ کردن واژن  را در نواحی ایجاد می کند که کمترین دید را داشته باشند.

مدت زمان انجام این پروسیجر ، بسته به روش جراحی ، میزان گشادی واژن و غیره متغیر است ؛ اما معمولا به 1 الی 2 ساعت زمان نیاز دارد.

واژینوپلاستی با لیزر

برش های مورد نیاز در جراحی واژينوپلاستی ، با استفاده از لیزر یا تیغ جراحی ایجاد می شوند و با توجه به نیاز بیماران بهترین روش توسط جراح انتخاب می گردد.

واژینوپلاستی

عوارض جراحی واژینوپلاستی

در حالت کلی ، جراحی واژينوپلاستی  یا تنگ کردن واژن در دسته جراحی های ایمن و کم خطر قرار می گیرد و باعث به وجود آمدن مشکلات متفاوتی در بیماران نمی شود. اما بعد از انجام واژينوپلاستی ،  در موارد بسیار نادر  ممکن است عوارضی هم چون عفونت ، خونریزی ، ایجاد لخته خون و غیره بیماران را دچار مشکل کند.

اقدامات و نکات مراقبتی پیش از جراحی واژینوپلاستی

جراح پیش از عمل تنگ کردن واژن اقدامات زیر را انجام می دهد:

 • بررسی سوابق پزشکی فرد و انجام معاینه بدنی به منظور ارزیابی سلامت عمومی او
 • توضیح نحوه انجام جراحی و ریسک و عوارض احتمالی پس از عمل
 • ارائه دستورالعمل هایی همچون متوقف کردن مصرف برخی داروها و خوراکی ها پیش از عمل

دوره ریکاوری واژینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

پس از جراحی تنک کردن ناحیه واژن ، بروز احساس درد و سوزش خفیف، به مدت چند روز ، امری طبیعی است. در دوره ریکاوری برای کاهش درد و جلوگیری از بروز عفونت ، می توانید از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک استفاده کنید.

حدود 6 هفته بعد از عمل ، دوره بهبودی تقریباً به پایان می رسد. تمام بخیه های استفاده شده در طول جراحی جذبی هستند و در طول دوره نقاهت به مرور جذب خواهند شد.

بسیاری از افراد پس از گذشت 2 الی 5 روز از پروسه عمل ، قادر هستند که به محل کار خود بازگردند.

مزایا انجام واژینوپلاستی

 • افزایش اعتماد به نفس هنگام آمیزش جنسی
 • افزایش کیفیت و لذت رابطه جنسی
 • تنگ شدن کانال واژن
 • بهبود ظاهر واژن

واژینوپلاستی

چه کسانی نیاز به انجام جراحی واژینوپلاستی دارند؟

 • زنانی که واژن آن ها به دلیل ضربه یا زایمان آسیب دیده و پوست آن انعطاف پذیری خود را از دست داده و دچار کشیدگی شده است ، برای ترمیم آن باید واژینوپلاستی انجام دهند.
 • زنانی که می خواهند عملکرد جنسی خود را ارتقا و بهبود بخشند.
 • زنانی که جهت درمان سرطان تحت تیغ جراحی یا پرتو درمانی قرار گرفته اند نیز می توانند برای ترمیم و  جوانسازی ظاهر واژن خود ، این روش زیبایی را انجام دهند.
 • افرادی که با ناهنجاری های مادرزادی در ناحیه تناسلی متولد شده اند.

پس از واژینوپلاستی چه زمانی باید به پزشک خود مراجعه کنید؟

پزشک برای شما یک نوبت جهت معاینه و ارزیابی نتایج پس از انجام پروسه عمل ، تعیین می کند.

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس حاصل فرمایید یا به مطب او مراجعه کنید:

 • خیس شدن پانسمان که نشان دهنده خونریزی بیش از حد می باشد.
 • در صورت بروز تب یا ترشح زرد رنگ از واژن که نشانه های عفونت هستند.
 • درد مداوم که با مصرف دارو نیز تسکین نیافته است.
 • نشانه های تشکیل لخته خون مانند تورم غیر طبیعی در کشاله ران یا ساق پا
 • حالت تهوع و استفراغ  و عدم قابلیت دفع ادرار

چه کسانی گزینه مناسبی برای انجام واژینوپلاستی نیستند؟

این جراحی معمولاً برای افراد زیر 20 سال انجام نمی شود. همچنین زنانی که همچنان قصد بارداری دارند بهتر است جهت انجام این پروسه اقدام نکنند؛ زیرا زایمان پس  از واژینوپلاستی به احتمال زیاد نتیجه حاصل را تغییر می دهد.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

 1. بانوانی که جراحی واژينوپلاستی ، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند.
 2. بانوان بعد از عمل واژينوپلاستی ، تا مدتی باید از انجام رابطه جنسی دوری کنند.
 3. مصرف داروهایی که جراح برای بیماران تجویز کرده است ضروری می باشد ؛ پس سر وقت و طبق دستور او ، داروها را مصرف نمایید.

هزینه واژینوپلاستی

هزینه انجام جراحی تنگ کردن واژن در میان افراد مختلف متغیر است؛ به دلیل آن که خواسته های افراد از انجام این جراحی متفاوت می باشد. بدین نحو بهتر است ابتدا با جراح ملاقات کنید تا او شما را معاینه کند و نسبت به خواسته های شما مطلع شود. فاکتورهای دیگری همچون دستمزد جراح ، صورتحساب بیمارستان و تجهیزات و داروهای استفاده شده در حین جراحی بر تعیین هزینه کل نیز تأثیر دارند.

سخن آخر

همانطور که خواندید در این مطلب در رابطه با واژینوپلاستی یا پرینه پلاستی ، اطلاعات کاملی شرح دادیم. اکنون با اطلاعات جدید ، می توانید در رابطه با روش جراحی همچنین انجام دادن یا ندادن این فرآیند تصمیم بهتری بگیرید.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن