لابیاپلاستی
آگوست 26, 2019 0

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی ، جزء جراحی های زیبایی واژن محسوب می شود که در سراسر جهان بسیار شایع است ؛ این جراحی به منظور جوانسازی و بهبود ظاهری اندام واژن به خصوص ناحیه لابیا انجام می گیرد.

به لبه های اطراف ناحیه واژن ، لابیا گفته می شود ؛ وظیفه لابیا ، حفاظت از دهانه واژن و ناحیه کلیتوریس می باشد.

لابیاپلاستی

اندام واژن از سه بخش لابیا مینور ، لابیا ماژور و کلیتوریس تشکیل شده است.

 • منظور از لابیا مینور ، همان لبه های درونی واژن می باشد که اگر جراحی زیبایی واژن بر روی آن ناحیه انجام گیرد ؛ آن به عنوان جراحی لابیاپلاستی مینور شناخته می شود.
 • لابیا ماژور ، همان لبه های بیرونی ناحیه واژن می باشد که جوانسازی آن ناحیه با نام جراحی لابیاپلاستی ماژور ، شناخته می شود.
 • بزرگ بودن کلیتوریس در برخی خانم ها ، موجب بروز درد و ناراحتی می شود بنابراین با انجام جراحی لابیاپلاستی و کاهش چین های اضافی موجود در این ناحیه می توان توازن و هماهنگی در ظاهر واژن ایجاد نموده و هم چنین سبب رفع درد ناشی از این عارضه شد.

عوامل بسیار زیادی در بزرگی و غیرقرینگی لبه های اطراف ناحیه واژن تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

 • وراثت
 • زایمان
 • افزایش سن
 • اختلالات هورمونی

اندازه مشخص و استانداری برای لبه های واژن وجود ندارد زیرا اندازه آن ها بستگی به واژن بیماران دارد.

ممکن است برخی از بانوان علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود به علت داشتن لبه های بزرگ و نامتقارن در واژن ، در حین انجام ورزش یا انجام فعالیت های روزانه خود احساس درد داشته باشند به همین دلیل است که جراحی لابیاپلاستی محبوبیت یافته است ؛ آن ها می توانند با انجام این جراحی اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

بعلاوه بزرگی لابیاها در برخی از بانوان ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل عفونت واژن ، احساس درد در حین انجام رابطه جنسی در آن ها نیز شود.

در حین جراحی لابياپلاستی ، پزشک اقدام به کوتاه کردن لبه های لابیاها می کند که در نهایت زیبایی واژن را برای بانوان به همراه می آورد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 1. افزایش اعتماد به نفس بانوان
 2. افزایش لذت جنسی در بانوان
 3. عدم احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی
 4. جوانسازی بافت واژن

روش های مختلفی برای انجام جراحی لابياپلاستی ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. لابیاپلاستی به روش trim : در این روش پزشک اقدام به بریدن لبه های واژن می کند و پس از اتمام جراحی لابیاپلاستی ، دو لبه را با استفاده از بخیه به یکدیگر می دوزد.
 2. لابیاپلاستی به روش wedge : در این روش پزشک برشی به شکل V در مرکز لبه اضافی واژن ایجاد می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

هزینه عمل زیبایی واژن

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی لابياپلاستی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از : روش جراحی ، شکل لابیاهای بانوان ، میزان برش های ایجاد شده در حین جراحی و غیره.

بنابراین هزینه جراحی لابیاپلاستی ، در افراد متفاوت می باشد از این رو بانوان ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند سپس هزینه جراحی لابياپلاستی آن ها مشخص شود.

 

پیام بگذارید

هفت − سه =

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علائم سه ماه دوم بارداری علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مراقبتهای سه ماه دوم بارداری مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر ممنوعات سه ماهه اول بارداری مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن
طراحی وب سایت رایگان
30درصد تخفیف قرارداد
5 روز صفحه اول گوگل
20 درصد تخفیف نرم افزار
شانستو برای برنده شدن امتحان کن!
لطفا ایمیل شماره همراهت رو درست وارد کن و گردونه رو بچرخون تا از جوایز هیجان انگیزش بهره‌مند بشی
 • هر کس یک بار امکان برنده شدن داره!
 • اگه دفعه اول برنده نشدی، فقط یک بار دیگه می‌تونی شانستو امتحان کنی.
 • کد تخفیف به ایمیلت ارسال میشه، پس ایمیل رو به درستی وارد کن.