لابیاپلاستی
فوریه 17, 2022 2

لابیاپلاستی ، از اعمال جراحی زیبایی زنان به شمار می رود که در حال حاضر بسیار مورد توجه بانوان واقع شده است ؛ چرا که از دیرباز تاکنون همواره زیبایی اندام تناسلی برای زنان مورد اهمیت بوده است. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی زنان ، اطلاعات کاملی از این پروسه زیبایی ارائه می دهیم. در صورتی که شما نیز قصد انجام این عمل را دارید ، پیشنهاد می دهیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی

هدف از انجام این پروسه عمل ، کوچک کردن لب های بیرونی بخش خارجی اندام تناسلی خانم ها ( لابیا ماژور ) و قرینه سازی لب های داخلی این ناحیه ( لابیا مینور ) می باشد.

اندازه مشخص و استانداری برای لبه های واژن وجود ندارد زیرا اندازه آن ها بستگی به واژن بیماران دارد.

ممکن است برخی از بانوان علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود به علت داشتن لبه های بزرگ و نامتقارن در واژن ، در حین انجام ورزش یا انجام فعالیت های روزانه خود احساس درد داشته باشند ؛ به همین دلیل جراحی لابیاپلاستی محبوبیت یافته است. آن ها می توانند با انجام این جراحی اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

به علاوه بزرگی لابیاها در برخی از بانوان ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل عفونت واژن و احساس درد در حین انجام رابطه جنسی در آن ها نیز شود.

در حین جراحی لابياپلاستی ، پزشک اقدام به کوتاه کردن لبه های لابیاها می کند که در نهایت زیبایی واژن را برای بانوان به همراه می آورد.

انواع لابیا

اندام واژن از سه بخش لابیا مینور ، لابیا ماژور و کلیتوریس تشکیل شده است.

 • منظور از لابیا مینور ، همان لبه های درونی واژن می باشد که اگر جراحی زیبایی واژن بر روی آن ناحیه انجام گیرد ؛ آن به عنوان جراحی لابیاپلاستی مینور شناخته می شود.
 • لابیا ماژور ، همان لبه های بیرونی ناحیه واژن می باشد که جوانسازی آن ناحیه با نام جراحی لابیاپلاستی ماژور ، شناخته می شود.

چرا زنان تحت عمل جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرند ؟

زنان به دلایل مختلفی از این روش خاص جوانسازی واژن استفاده می کنند. در برخی موارد ، بانوان خواهان اصلاح عدم تعادل در شکل ظاهری واژن خود مانند لب های نامتناسب بزرگ یا بلند هستند. این افراد پوشیدن انواع خاصی از لباس ها را ناراحت کننده می دانند.

این پروسه زیبایی به منظور کاهش طول لابیا مینور در تلاش برای ایجاد ظاهری بهتر انجام می شود. علاوه بر این ، می تواند علائمی مانند پیچ ​​خوردن یا کشیدن لابیا هنگام نشستن را کاهش دهد.

فرآیند مذکور را می توان به دلایل زیبایی (برآمدگی اندام در لباس شنا یا لباس چسبان) یا به دلایل عملکردی (رابطه جنسی دردناک) انجام داد.

ضمنا بزرگ بودن کلیتوریس در برخی خانم ها ، موجب بروز درد و ناراحتی می شود ؛ بنابراین با انجام جراحی لابیاپلاستی و کاهش چین های اضافی موجود در این ناحیه می توان توازن و هماهنگی در ظاهر واژن ایجاد نموده و هم چنین سبب رفع درد ناشی از این عارضه شد.

علت بزرگی لابیاها چیست ؟

عوامل بسیار زیادی در بزرگی و عدم قرینگی لبه های اطراف ناحیه واژن تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

 • وراثت
 • زایمان
 • افزایش سن
 • اختلالات هورمونی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود ؟

جراحی در بیشتر موارد لابیاهای کوچک یا لابیاهای داخلی واژن را مورد هدف قرار می دهد. در مواردی که کشش یا ساییدگی لبهای خارجی ، باعث ایجاد نگرانی در زمینه زیبایی شده است، می توان لبهای بزرگ را نیز اصلاح ، سفت و صاف کرد.

مقادیر کمی از بافت برای ایجاد خطوط مختصر و کاهش ظاهر کلی لب های داخلی با جراحی برداشته می شود تا این موارد به میزان قابل توجهی کمتر دیده شوند.

اگر لابیا بر زندگی شما تأثیر منفی می گذارد و باعث تحریک ، خارش یا ناراحتی عمومی می شود، مطمئناً جراحی قابل بررسی است. نتایج طولانی مدت جراحی تنها یکی از دلایلی است که زنان از این فرآیند زیبایی راضی هستند.

سطح راحتی لب های متناسب و کوچک به معنای ورزش ، لباس تنگ و رابطه جنسی است و دیگر دردناک نیست. هنگام پوشیدن شلوارهای کشدار یوگا ، لباس شنا و لباس تنگ “برآمدگی لب” دیده نمی شود.

نتایج طبیعی، زیبایی ظاهری بهتر و ناراحتی کمتر ، همه اینها دلایلی است که محبوبیت لابیاپلاستی را به سرعت افزایش می دهد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 1. افزایش اعتماد به نفس بانوان
 2. افزایش لذت جنسی در بانوان
 3. عدم احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی
 4. جوانسازی بافت واژن

روش های عمل لابياپلاستی

عمل مذکور به سه روش انجام می شود و هر کدام اهداف منحصر به فرد خود را دارند. این روش های عبارتند از :

 • لابیاپلاستی به روش trim : در این روش پزشک اقدام به بریدن لبه های واژن می کند و پس از اتمام جراحی لابياپلاستی ، دو لبه را با استفاده از بخیه به یکدیگر می دوزد. این روش کم تهاجم است و زمان بهبودی آن کوته تر است دارد.
 • لابیاپلاستی به روش wedge : در این روش پزشک برشی به شکل V در مرکز لبه اضافی واژن ایجاد می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

البته میزان برداشت بافت ، بسته به بیمار و تشخیص پزشک ، متفاوت است. در این روش ، آسیب کمتری به اعصاب حسی این ناحیه وارد می شود و شکل لب های مینور طبیعی تر باقی می ماند. خونریزی کمتر و دوره بهبودی کوتاه تری نیز به همراه دارد.

گاهی اوقات بافت با برش Y شکل برداشته می شود که بسته به نظر پزشک و وضعیت دستگاه تناسلی متفاوت است. سپس برش ها با استفاده از نخ قابل جذب به هم بخیه زده می شوند تا شکل طبیعی ایجاد شود. این روش نه تنها قسمت بیشتری از لب های واژن را از بین می برد، بلکه پوشش داخلی و رنگ آن را نیز حفظ می کند.

 • کاهش هود کلیتورال : برخی از زنان به طور طبیعی می توانند بافت اضافی اطراف کلیتور را داشته باشند. با برداشتن این بافت اضافی ، میتوان رابطه جنسی افراد را بهبود بخشید.

لابیاپلاستی

تفاوت تکنیک Trim و Wedge

روش Trim همچنان متداول ترین تکنیک جراحی لابیاپلاستی است. این روش شامل ایجاد برش در لابیای خارجی و هم سطح سازی لابیای داخلی و خارجی است.

یکی دیگر از مزایای این روش ، برداشتن تیره ترین قسمت لابیا است. برداشتن لبه تیره لابیا برای بسیاری از خانم ها یکی از دلایل زیبایی در انتخاب جراحی است.

تکنیک Wedge جایگزین جدیدتری برای اصلاح ناحیه زنانه است.

با استفاده از این روش ، جراح یک لایه سه گوش را از دو طرف لابیا برمی دارد و سپس لبه های باقی مانده را بخیه می کند.

اما تیره ترین قسمت های لابیا را دست نخورده باقی می گذارد که ممکن است برای برخی از زنان نامطلوب باشد.

چگونه تصمیم بگیریم کدام روش مناسب است ؟

اهداف خود را با پزشک معالج درمیان بگذارید. انتخاب بهترین گزینه به نیازهای شما بستگی دارد.

لابیاپلاستی ، بسته به آناتومی طبیعی و همچنین اهداف کلی شما می تواند شامل کاهش لابیای خارجی ، لابیای داخلی یا هر دو باشد.

از آن جا که متغیرهای مختلف بسیار متنوعی وجود دارد ، صحبت با جراح پلاستیک برای کمک به اطمینان از نتایج زیبا و طبیعی ضروری است.

همچنین به یاد داشته باشید که این پروسه عمل ، بسته به آناتومی طبیعی و همچنین اهداف کلی شما می تواند شامل کاهش لابیا خارجی ( ماژور ) ، لب های داخلی ( جزئی ) یا هر دو باشد.

از آن جا که متغیرهای مختلف بسیار متنوعی وجود دارد ، بحث و گفتگوی آزاد با جراح پلاستیک برای کمک به اطمینان از نتایج زیبا و طبیعی ضروری است.

اگرچه لابیاپلاستی به دلایل زیبایی مانند تغییر اندازه یا فرم لابیا انجام می شود ، می تواند برای رفع مشکلات پزشکی مانند افزایش عملکرد ، بهداشت و درد نیز انجام پذیرد.

برای جراحی لابیاپلاستی به چه پزشکی باید مراجعه کرد ؟

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی در ناحیه واژن خود دارید ، ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که آیا باید به متخصص زنان مراجعه کرد ؟

بسیاری از آموزش های پزشکان متخصص زنان در تشخیص و درمان مسائل مربوط به اندام های تولید مثل زنان تمرکز دارند.

یک متخصص زنان و زایمان که جراحی زیبایی انجام می دهد ، می تواند پوست اضافی لب های داخلی و خارجی را با جراحی برطرف کند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر

به طور کلیاین عمل ، یک عمل جراحی است که به آن کاهش لابیا مینورا نیز می گویند.

در صورت انجام این جراحی با لیزر ، بافت اضافی از روی لب های کوچک بخش بیرونی واژن ، به کمک لیزر برداشته می شود و این اتفاق ، باعث کوچک و متقارن شدن لابیاهای داخلی با کمترین میزان خونریزی می شود.

دلایل انجام لابیاپلاستی با لیزر  شامل زیبایی ، بهداشت شخصی و عدم تقارن یا برآمدگی لابیا مینور است که می تواند فعالیت ها را محدود کند یا باعث ناراحتی شود.

چنین پروسه عملی با لیزر ، دومین جراحی رایج اندام تناسلی زنان است و در واقع یک تکنیک پرطرفدار برای خانم هایی است که می خواهند سایز لب های کوچک بخش خارجی اندام تناسلی را کاهش دهند.

بافت اضافی لابیا در این جراحی  کاهش می یابد تا زیبایی کلی را افزایش دهد و در نتیجه ظاهر جوان تری ایجاد کند.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود ؟

در این جراحی ، لیزر مخصوصی به جای تیغ جراحی استفاده می شود. این عمل بسیار سریع تر و ایمن تر از عمل با تیغ جراحی است.

خونریزی یا کبودی بعد از جراحی لابیاپلاستی با لیزر  کم است و هیچ کبودی وجود ندارد ؛ زیرا رگ های خونی کوچک را مسدود می کند.

این روش را می توان تحت بی حسی موضعی و آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام داد.

بسته به این که چقدر یک روش گسترده برای ایجاد ظاهر مطلوب مورد نیاز است ؛ کل مراحل جراحی ، معمولا از یک تا سه ساعت طول می کشد.

لیزر ، حداقل آسیب را به بافت می زند و منجر به بهبود سریع تر با حداقل زخم می شود و در نهایت نتیجه جراحی با لیزر بسیار بهتر از دیگر روش ها می باشد.

تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و جراحی

دوره نقاهت پس از عمل  بارزترین تفاوت میان این دو روش می باشد.

به طور کلی افرادی که تحت عمل زیبایی واژن با لیزر قرار می گیرند ، غالبا وسعت جراحی در آن ها محدود است ؛ تا جایی که ممکن است اصلا کلیتورییس در آن ها جراحی نشده و تغییرات عمده ای بر روی لابیاهای مینور صورت نگرفته باشد.

از این رو افرادی که عمل مذکور را با لیزر انجام داده اند ، معمولا چند ساعت بعد از عمل می توانند به امور روزانه خود بازگردند.

این در حالی است که افرادی که لابیاپلاستی با تیغ جراحی را تجربه کرده اند ، برای بازگشت به فعالیت های روزمره خود   به استراحت بیشتری نیاز داشته و عموما باید حداقل تا 72 ساعت پس از عمل استراحت کافی داشته باشند.

لابیاپلاستی

چه زمانی بعد از جراحی لابیاپلاستی می توان باردار شد ؟

این جراحی تاثیر منفی بر روی عملکرد اندام جنسی ندارد و هر زمان که بخواهید ، می توانید باردار شوید.

نتایج لابیاپلاستی دائمی است و بنابراین لازم نیست پس از زایمان طبیعی دوباره انجام شود. زیرا لابیای مینور پس از یکبار کاهش به شکل و اندازه قبلی خود برنمی گردد.

با این حال ، تغییرات جدیدی مانند پارگی لابیای کوچک پس از زایمان می تواند رخ دهد.

زمان انجام پروسه در نهایت به نیازهای فردی بیمار بستگی دارد.

آیا می توان این پروسه زیبایی را بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد ؟

به طور کلی طی چند ماه اول پس از زایمان ، پستان ، شکم و لابیاها به آرامی به حالت اولیه خود باز می گردند.

لذا بدن شما برای استراحت به زمان نیاز دارد.

از این رو برای بهبودی از بارداری ، قبل از این که بتوانید جراحی دیگری را در نظر بگیرید ، به زمان نیاز دارید.

توجه داشته باشید که همزمانی این دو  فرآیند می تواند با مشکلاتی به همراه باشد.

لذا بهتر است برای انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان ، یک بازه زمانی چند ماهه را در نظر بگیرید.

اقدامات قبل از عمل لابیاپلاستی

 • از ضروری ترین موارد قبل از انجام عمل مذکور ، این است که شما باید انتظارات واقع بینانه از این عمل داشته باشید. بسیاری از زنان خواسته های غیرواقعی از این جراحی دارند و این امر باعث می شود از نتایج ناراضی باشند.
 • حداقل دو هفته قبل از جراحی ، حتما از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی خودداری کنید.
 • حداقل چهار هفته قبل از جراحی از مصرف مکمل ها مانند ویتامین C ، مکمل های گیاهی و مکمل های کاهش وزن اجتناب کنید.
 • حداقل دو هفته قبل از عمل و حداقل یک هفته پس از آن ، سیگار را متوقف کنید ؛ نیکوتین می تواند گردش خون را مختل کرده و بهبودی را با اختلال مواجه سازد.
 • به همین ترتیب ، حداقل دو هفته قبل و یک هفته بعد از عمل ؛ مصرف الکل را محدود کنید.
 • یک روز قبل از عمل باید آب فراوانی بنوشید تا آب بدن تامین و واژن مرطوب بماند. نیازی به ناشتا بودن نیست.
 • صبح روز عمل دوش بگیرید.
 • یک روز قبل از جراحی ، رابطه جنسی و هرگونه فعالیت تحریک کننده اندام تناسلی نداشته باشید.
 • هشت ساعت قبل از جراحی ، غذا یا نوشیدنی نخورید.
 • شب قبل از عمل ، خواب کافی داشته باشید. استراحت به بدن شما فرصت می دهد تا برای بهبودی بعد از عمل آماده شود.
 • افرادی که مبتلا به تکرر عفونت ادراری هستند باید تست پاپ اسمیر انجام دهند. پاپ اسمیر آزمایش سرطان دهانه رحم است.
 • پیش از انجام عمل ، آزمایش خون و ادرار ، نوار قلب و بارداری نیز انجام می شود.
 • یک هفته قبل از جراحی ، از رفتن به استخر و نشستن در وان آب خودداری کنید.

لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

 • باید حداقل به مدت 48 ساعت استراحت کنید.
 • تا یکماه از انجام ورزش ، فعالیت های سنگین و مقاربت جنسی اجتناب کنید.
 • تورم در موضع عمل تقریبا 2 ماه طول می کشد. جهت تسریع روند کاهش ورم  و جلوگیری از پیشروی آن تا 24 ساعت بعد از عمل ، بر روی ناحیه جراحی شده کمپرس یخ قرار دهید.
 • تا 7 روز بعد از عمل بروز درد و خونریزی در موضع عمل مسئله ای طبیعی است. البته توجه داشته باشید که در صورت ازدیاد میزان خونریزی ، باید سریعا با پزشک تماس گرفته شود.
 • احساس خارش و سوزش در ناحیه جراحی شده ، موضوعی نرمال است و به مرور برطرف می شود.
 • حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی ، نباید دخانیات مصرف کنید ؛ زیرا نیکوتین می تواند سیستم جریان خون و روند بهبودی را مختل کند.
 • تا چند وقت بعد از عمل ، از استعمال هر گونه کرم داخل رحمی و مرطوب کننده خودداری کنید.
 • تا زمانی که پزشک توصیه نموده ، از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • به طور کلی  48 ساعت بعد از عمل ، حمام کردن مجاز می باشد ؛ البته مشروط به این که استحمام به صورت ایستاده انجام شود.
 • خانم های عزیز ، تا 2 هفته پس از عمل ، مجاز به پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان نمی باشند.
 • زخم های جراحی را لمس نکنید ؛ زیرا این امر می تواند موجب شکافتن بخیه شده یا زخم را مستعد عفونت کند.
 • 4 تا 6 هفته بعد از عمل ؛ از تامپون استفاده نکنید.
 • در خصوص تغذیه بعد از انجام عمل زیبایی ، شدیدا توصیه می گردد که مواد غذایی حاوی ویتامین C را در برنامه غذایی تان بگنجانید ؛ چرا که این نوع خوراکی ها منجر به افزایش فرآیند ترمیم زخم می شوند و روند بهبود زخم را سرعت می بخشند.

آیا لابياپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد ؟

بسیاری از بانوان که تمایل به انجام عمل برای زیبایی واژن دارند ، با این سوال مواجه هستند که آیا این عمل زیبایی بر حس جنسی آن ها تاثیر داشته و مانع تحریک طبیعی آن ها طی مقاربت جنسی می شود.

در پاسخ به این سوال باید اشاره داشت که به طور کلی ناحیه کلیتوریس تحریک پذیرترین عضو در اندام تناسلی خانم ها می باشد و دارای اعصاب حسی فراوانی است. حال آن که بزرگ بودن لابیا ماژور ، می تواند مانع تحریک پذیری کلیتوریس طی رابطه جنسی شود.

طبیعتا در چنین مواردی با انجام عمل زیبایی واژن و برداشتن چین خوردگی و پوست اضافه ، کلیتوریس نمایان تر شده و قاعدتا تحریک پذیری آن افزایش خواهد یافت.

آیا لابیاپلاستی در عصب حسی تغییر دائمی ایجاد می کند ؟

برداشتن بافت زائد لابیا ، بر عصب حسی بافت واژن تاثیری نمی گذارد. جراح در این عمل جراحی  ، بر روی اعصاب حسی کلیتوریس  هیچ گونه تغییری ایجاد نمی کند. بنابراین می توان گفت این جراحی ، رابطه جنسی را مختل نمی کند.

لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی دردناک است ؟

خیر، این جراحی کاملاً بدون درد است. بیمار بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی دریافت می کند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی می باشند ؟

معمولا زنانی متقاضی این جراحی هستند که تغییرات زیادی در لابیا پس از زایمان تجربه می کنند یا همیشه لب های بزرگ یا نامنظم لب بزرگ و کوچک یا هر دو را داشته اند.

هیچ شکل استانداردی برای دستگاه تناسلی وجود ندارد. با این حال ، بیماران زیادی از داشتن لابیای برجسته ابراز نارضایتی می کنند. سایر شرایط برای کاهش لابیا ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • 18 سال یا بیشتر. در موارد خاص ، افراد زیر 18 سال با بی نظمی قابل توجه ممکن است برای لابیاپلاستی در نظر گرفته شوند.
 • احساس ناراحتی جسمی هنگام نشستن ، ورزش یا رابطه جنسی
 • به دلیل اندازه لب یا ظاهر خودآگاهی داشته باشید
 • آویزان بودن لابیا بر اثر زایمان

چه کسانی کاندیدای مناسب لابیاپلاستی نیستند ؟

زنان مبتلا به مشکلات پزشکی ، بیماری های مقاربتی یا عفونت ادراری هستند نباید تحت عمل جراحی مذکور قرار بگیرند.

مادرانی که به تازگی زایمان داشته اند نیز باید حداقل 9 تا 12 ماه منتظر بمانند و سپس لابیاپلاستی یا سایر جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی خارجی را انجام دهند.

زنانی که دخانیات مصرف می کنند و قصد ترک دائمی یا موقتی آن را حتی برای بهینه سازی روند بهبودی زخم ندارند نیز گزینه مناسبی برای این جراحی نخواهند بود.

بعضی باور دارند این عمل ، نباید در زمان قاعدگی انجام شود تا خطر عفونت و اثرات احتمالی هورمونی کاهش یابد.

هزینه عمل لابياپلاستی

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی لابياپلاستی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از : روش جراحی ، شکل لابیاهای بانوان ، میزان برش های ایجاد شده در حین جراحی و غیره.

بنابراین هزینه جراحی زیبایی واژن ، برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد. از این رو بانوان ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند سپس هزینه جراحی لابياپلاستی آن ها مشخص شود.

آیا می توان لابیاپلاستی را تحت پوشش بیمه قرار داد ؟

از آن جا که این یک عمل جراحی زیبایی است و از نظر پزشکی مورد نیاز نیست ، شرکت بیمه به احتمال زیاد جراحی لابیاپلاستی را پوشش نخواهد داد.

پیام بگذارید

امکان نظر دادن نیست، نظرات بسته شده است

نظرات

 1. برای لابیاپلاستی هزینش چقدره؟من تو سایت سپیدیار خوندم که هزینه ی هر دکتر متفاوت هست.و اینکه ممنون میشم بگین حدودا چند روز بعد از عمل بهبود پیدا میکنم؟

  • سلام روزبخیر🌹
   هزینه لابیاپلاستی حدودا ۲ تا ۲/۵ میلیون است
   برای تعیین وقت و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید منشی راهنماییتون‌میکنن.
   شماره های تماس:
   09302312170
   02188561297
   09125268649
   لطفا زمانی که تماس گرفتید اعلام کنید از سایت لابیاپلاستی باهاشون آشنا شدید

   دو روز استراحت دارد و تا ۳ هفته نباید رابطه داشته باشید

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن