لابیاپلاستی
آگوست 26, 2019 2

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاپلاستی ، جزء اعمال جراحی واژن محسوب می شود که عمدتا جنبه زیبایی داشته و در سراسر جهان بسیار شایع است ؛ این جراحی به منظور جوانسازی و بهبود ظاهری اندام واژن به خصوص ناحیه لابیا انجام می گیرد.

به لبه های اطراف ناحیه واژن ، لابیا گفته می شود ؛ وظیفه لابیا ، حفاظت از دهانه واژن و ناحیه کلیتوریس می باشد.

لابیاپلاستی

اندام واژن از سه بخش لابیا مینور ، لابیا ماژور و کلیتوریس تشکیل شده است.

 • منظور از لابیا مینور ، همان لبه های درونی واژن می باشد که اگر جراحی زیبایی واژن بر روی آن ناحیه انجام گیرد ؛ آن به عنوان جراحی لابیاپلاستی مینور شناخته می شود.
 • لابیا ماژور ، همان لبه های بیرونی ناحیه واژن می باشد که جوانسازی آن ناحیه با نام جراحی لابیاپلاستی ماژور ، شناخته می شود.
 • بزرگ بودن کلیتوریس در برخی خانم ها ، موجب بروز درد و ناراحتی می شود بنابراین با انجام جراحی لابیاپلاستی و کاهش چین های اضافی موجود در این ناحیه می توان توازن و هماهنگی در ظاهر واژن ایجاد نموده و هم چنین سبب رفع درد ناشی از این عارضه شد.

عوامل بسیار زیادی در بزرگی و غیرقرینگی لبه های اطراف ناحیه واژن تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از :

 • وراثت
 • زایمان
 • افزایش سن
 • اختلالات هورمونی

اندازه مشخص و استانداری برای لبه های واژن وجود ندارد زیرا اندازه آن ها بستگی به واژن بیماران دارد.

ممکن است برخی از بانوان علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس خود به علت داشتن لبه های بزرگ و نامتقارن در واژن ، در حین انجام ورزش یا انجام فعالیت های روزانه خود احساس درد داشته باشند به همین دلیل است که جراحی لابیاپلاستی محبوبیت یافته است ؛ آن ها می توانند با انجام این جراحی اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

بعلاوه بزرگی لابیاها در برخی از بانوان ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل عفونت واژن ، احساس درد در حین انجام رابطه جنسی در آن ها نیز شود.

در حین جراحی لابياپلاستی ، پزشک اقدام به کوتاه کردن لبه های لابیاها می کند که در نهایت زیبایی واژن را برای بانوان به همراه می آورد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 1. افزایش اعتماد به نفس بانوان
 2. افزایش لذت جنسی در بانوان
 3. عدم احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی
 4. جوانسازی بافت واژن

روش های مختلفی برای انجام جراحی لابياپلاستی ، وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

 1. لابیاپلاستی به روش trim : در این روش پزشک اقدام به بریدن لبه های واژن می کند و پس از اتمام جراحی لابیاپلاستی ، دو لبه را با استفاده از بخیه به یکدیگر می دوزد.
 2. لابیاپلاستی به روش wedge : در این روش پزشک برشی به شکل V در مرکز لبه اضافی واژن ایجاد می کند و سپس اقدامات مورد نیاز را انجام می دهد.

هزینه عمل زیبایی واژن

عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی جراحی لابياپلاستی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارتند از : روش جراحی ، شکل لابیاهای بانوان ، میزان برش های ایجاد شده در حین جراحی و غیره.

بنابراین هزینه جراحی لابیاپلاستی ، در افراد متفاوت می باشد از این رو بانوان ابتدا باید تحت معاینه قرار گیرند سپس هزینه جراحی لابياپلاستی آن ها مشخص شود.

 

پیام بگذارید

امکان نظر دادن نیست، نظرات بسته شده است

نظرات

 1. برای لابیاپلاستی هزینش چقدره؟من تو سایت سپیدیار خوندم که هزینه ی هر دکتر متفاوت هست.و اینکه ممنون میشم بگین حدودا چند روز بعد از عمل بهبود پیدا میکنم؟

  • سلام روزبخیر🌹
   هزینه لابیاپلاستی حدودا ۲ تا ۲/۵ میلیون است
   برای تعیین وقت و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید منشی راهنماییتون‌میکنن.
   شماره های تماس:
   09302312170
   02188561297
   09125268649
   لطفا زمانی که تماس گرفتید اعلام کنید از سایت لابیاپلاستی باهاشون آشنا شدید

   دو روز استراحت دارد و تا ۳ هفته نباید رابطه داشته باشید

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن