سه ماه سوم بارداری
سپتامبر 26, 2019 0

سه ماه سوم بارداری از هفته چند شروع میشه ؟

سه ماه سوم بارداری : کل دوران بارداری نه ماه ( 39 الی 41 هفته ) می باشد که این نه ماه به سه دوره سه ماه تقسیم می شود ؛ بانوان باردار از هفته 28ام وارد دوره سه ماه سوم بارداری می شوند. ( طب مادر و جنین )

هنگامی که مادران در سه ماه آخر دوران بارداری قرار می گیرند تغییراتی در آن ها رخ می دهد و دچار مشکلاتی هم چون تنگی نفس ، تورم ، ترشح سینه ، ابتلا به بواسیر ، ایجاد اختلال در خواب ، بدن درد ، گرفتگی بینی و غیره می شوند که آن ها می توانند با رعایت توصیه های پزشک معالج خود و استراحت از بروز این موارد جلوگیری کرده و یا آن ها را کاهش دهند.

اما در حالت کلی بروز موارد فوق امری عادی و طبیعی می باشد و پس از زایمان این مشکلات بر طرف می شود.

سه ماه سوم بارداری

بایدها و نبایدهای سه ماه سوم بارداری

 • حفظ سلامت جنین و مادر در دوران بارداری در گرو رعایت صحیح مراقبت ها و نکات دوران بارداری می باشد به همین علت بانوان باردار باید طبق توصیه های پزشک خود عمل کنند.
 • بانوان باردار از هفته 28 بارداری تا هفته 36ام باید هر دو هفته یک بار توسط پزشک متخصص زنان و زایمان معاینه شوند و بعد از هفته 36ام نیز آن ها باید هر هفته جهت معاینه به پزشک مراجعه کنند تا از سلامت جنین مطمئن شوند.
 • مادران باردار باید تمامی گروه های غذایی هم چون گوشت ، ماهی ، لبنیات ، سبزیجات و غیره را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
 • مادران در دوره بارداری باید از مصرف مواد غذایی خام و نپخته هم چون تخم مرغ خام ، سوشی و غیره خودداری کنند.
 • سوسیس ، کالباس ، سس سزار برخی از مواردی است که در دوران بارداری باید از رژیم غذایی بانوان حذف شود، زیرا موارد ذکر شده احتمال ابتلا به بیماری هایی هم چون توکسوپلاسموزیس را در مادران باردار افزایش می دهد.
 • مصرف سیگار برای همه افراد مضر می باشد حال بانوان باردار علاوه بر عدم مصرف سیگار باید از قرار گرفتن در مجاورت افراد سیگاری نیز اجتناب کنند.
 • بانوان از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل در دوران بارداری منع می شوند.
 • بانوان باید از مسافرت در دوره سوم بارداری خودداری کرده و در صورت لزوم حتما نکات مورد نیاز را رعایت کنند و در صورت بروز تغییراتی هم چون خونریزی سریعا به پزشک مراجعه کنند.
 • بانوان باردار در رابطه با انجام ورزش در این دوره ، باید با پزشک معالج خود صحبت کنند زیرا آن ها در برخی از موارد از انجام برخی از ورزش ها منع می شوند.

خطرات سه ماهه آخر بارداری

 1. خونریزی شدید
 2. کندگی جفت
 3. پاره شدن کیسه آب
 4. کاهش حرکات جنین

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن