سه ماه دوم بارداری
سپتامبر 23, 2019 0

سه ماه دوم بارداری

همانطور که می دانید دوران بارداری را به سه دوران سه ماهه تقسیم می کنند سه ماه اول بارداری ، سه ماه دوم بارداری و سه ماه سوم بارداری.

دوران دوم بارداری شامل هفته های 15 الی 27 ام بارداری می شود.

دانستنیهای دوران بارداری

طبقه گفته مادران سه ماه دوم بارداري راحت ترین دوره بارداری می باشد.

در این دوران سرعت رشد جنین بسیار بیشتر می شود و مادر باید بین هفته 18 تا 22 سنوگرافی انجام دهد تا پزشک از روند صحیح رشد و سلامت جنین اطمینان حاصل کند ، در این مرحله جنسیت جنین نیز مشخص می شود.

مادران در این دوره ضربه زدن جنین را حس می کنند اما میزان حس ضربه جنین در بین آن ها متفاوت می باشد ، توصیه می شود در این زمان مادر با جنین خود ارتباط برقرار کرده و او را نیز در شادی خود سهیم کند.

علائم سه ماه دوم بارداري

از علائم این دوران می توانیم به مواردی هم چون کمر درد ، خونریزی لثه ، بزرگ شدن سینه ، ترشحات بارداری ، رشد مو ، سر درد ، درد معده ، یبوست ، افزایش وزن ، تورم و غیره اشاره کنیم.

لازم به ذکر است علائم سه ماه اول بارداری هم چون حالت تهوع ، خستگی و غیره در این دوران به طور کامل از بین می رود و مادر مانند سابق انرژی خود را به دست می آورد.

در  دومین دوره بارداري چه چیزهایی بخوریم ؟

 • مادران باردار باید به اندازه کافی آب بنوشند.
 • مصرف مکمل آهن کمک شایانی به رفع یبوست می کند.
 • مادران باردار باید مواد غذایی که میزان فیبر آن ها زیاد است را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
 • کلسیم باید به وفور در رژیم غذایی بانوان باردار قرار گیرد زیرا کمبود کلسیم باعث گرفتگی عضلات می شود.

مراقبتهای  بارداري

 1. مادران در این دوره باید از نشستن یا ایستادن به مدت طولانی خودداری کنند.
 2. بانوان باردار باید از پوشیدن کفش پاشنه بلند در دوران بارداری پرهیز کنند.
 3. مادران باردار در دوران بارداری باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند زیرا انجام این فعالیت ها سبب خونریزی و سقط جنین می شود.
 4. استفاده از کمپرس گرم در پشت بدن و ماساژ آن ناحیه به افزایش خونرسانی در رحم کمک می کند.
 5. مادران در دوران بارداری باید از باز و بسته کردن زانوهای خود به طور کامل خودداری کنند.
 6. در صورتی که پزشک معالج تان برای شما استفاده از گن های مخصوص دوران بارداری را تجویز کرده است نسبت به آن بی توجه نباشید.
 7. مصرف مسکن در دوران بارداری ایرادی ندارد اما در صورتی که درد شما با مسکن از بین نرفت به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن