زایمان طبیعی
نوامبر 27, 2019 0

درباره زایمان طبیعی

درحال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی تکنیک های متفاوتی برای زایمان وجود دارد ، اما زایمان طبیعی روشی است که از دیر باز مورد استفاده قرار می گرفته و از روش های سنتی محسوب می شود. این روش بی دردسر بوده و تولد نوزاد را برای مادر لذت بخش می کند. ( سزارین )

مزایای زایمان طبیعی

در این روش تولد نوزاد از رحم صورت می گیرد و به کمک پزشک و مصرف برخی از دارو ها می توان نسبت به تولد نوزاد اقدام نمود.

در شرایطی که موقعیت و نوع قرار گیری جنین و وضعیت مادر طبیعی بوده و هیچ خطری آن ها را تهدید نکند زایمان طبیعی انجام می شود. در غیر این صورت بهتر است از انجام زايمان طبيعي صرف نظر شود و زایمان از طریق سزارین صورت گیرد.

زایمان طبیعی

مشاوره قبل از زايمان طبيعي

مادرانی که قصد دارند فرزند خود را از طریق زایمان طبیعی به دنیا بیاورند ، باید حتما به صورت مرتب به متخصص زنان مراجعه نمایند تا به طور مداوم تحت نظر پزشک باشند و در صورت بروز مشکل مداوا و بررسی شود. همچنین کنترل رژیم غذایی در زمان بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب می شود تا مادرجسم قوی تری داشته و آمادگی بیشتری برای زایمان داشته باشد.

در طول دوران بارداری از طریق سونوگرافی می توان موقعیت جنین را مشاهده کرده و مورد بررسی قرار داد. زمانی که متخصص زنان و زایمان از همه جوانب موقعیت مادر و جنین را مورد بررسی قرار دهد و متوجه شود که شرایط طبیعی است ، انجام زایمان سزارین را توصیه نمی کند.

اقدامات قبل از زایمان طبیعی

 • برای اینکه مادر دوران بارداری خوب و راحتی را تجربه کند و از تمام آمادگی های قبل از زایمان آگاه باشد ، لازم است که حتما در طول این دوران تحت نظر متخصص زنان قرار گیرد. در ماه های آخر پزشک مادر را از لحاظ جسمی و روحی آماده می کند.
 • در ماه آخر بهتر است بیشتر با همسر خود وقت بگذرانید. همچنین توصیه می شود که اصلا تنها نمانید تا در صورت شروع علائم زایمان به شما کمک کنند تا به بیمارستان منتقل شوید.
 • جهت آسودگی خاطر خود قبل از زایمان با مرکز درمانی یا بیمارستان خود هماهنگ باشید.
 • قبل از زایمان باید روحیه خود را قوی نمایید و آمادگی هر چیزی را داشته باشید ، چه بسا در بسیاری از موارد به دلیل عوامل مختلفی در لحظات آخر تصمیم بر آن می شود که زایمان سزارین صورت گیرد.

زایمان طبیعی

در چه مواردی زایمان سزارین سبب طبیعی می شود ؟

مواردی هستند که می توانند زايمان طبيعي را به زایمان سزارین تبدیل کنند. این موارد عبارتند از :

 • جدا شدن جفت
 • بزرگ بودن سر جنین در مقایسه با لگن مادر
 • دیر رس یا نارس بودن جنین
 • وجود مشکل در بند ناف جفت
 • افت ضربان قلب نوزاد
 • بالا رفتن فشار خون مادر
 • قرارگیری غیرعادی جنین در رحم مادر و غیره

زايمان طبيعي با اپیدورال

زمانی که زایمان توسط بی حسی اپیدورال انجام می شود ، قسمت های تحتانی بدن بی حس شده و بدون آنکه مادر بیهوشی را تجربه کند ، دردی را احساس نخواهد کرد.

برای این روش داروی بی حسی از طریق لوله به خصوص به ستون فقرات تزریق خواهد شد. با تزریق این دارو پیام درد به مغز منتقل نمی شود و با کاهش درد زایمان همراه است. این تزریق توسط متخصص بیهوشی صورت می گیرد.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن