جراحی واژن
آگوست 27, 2019 0

جراحی واژن جهت زیباسازی ، جوانسازی و ترمیم واژن انجام می شود که افراد زیادی علاقه مند و خواستار انجام آن می باشند ؛ زیرا در طول دوران زندگی شکل ظاهری واژن دچار تغییرات بسیار زیادی می شود که می تواند باعث بروز مشکلات متفاوتی در بانوان شود. ( واژینوپلاستی )

جراحی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی های واژن ، انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها عبارت اند از :

  • واژینوپلاستی
  • لابیاپلاستی
  • فرونوپلاستی
  • پرینوپلاستی
  • مونس پلاستی
  • برداشتن پوست کلیتوریس
  • پرینورافی

واژینوپلاستی چیست ؟

جراحی واژینوپلاستی ( تنگ کردن واژن ) ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زییایی واژن می باشد.

هنگامی که میزان قدرت عضلات دیواره واژن ، کاهش پیدا کند منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود ، دراین زمان است که می گویند واژن گشاد شده است ، گشادی واژن باعث بروز بسیاری از مشکلات هم چون بی اختیاری ادرار ، کاهش میل جنسی و غیره در بانوان می شود.

در حین انجام جراحی واژینوپلاستی ، پزشک پس از ایجاد برش ، اقدام به نزدیک کردن عضلات واژن یا اقدام به برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند ، امکان انجام همزمان این دو مورد نیز وجود دارد ؛ در نهایت پس از اتمام جراحی واژینوپلاستی ، واژن تنگ و بازسازی شده است.

معمولا برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی واژینوپلاستی ، در ناحیه غیرقابل دید ایجاد می شوند.

پرینورافی

پرینورافی ، نیز همانند واژینوپلاستی به منظور تنگ کردن ترمیم ، بازسازی واژن و هم چنین جهت ترمیم پارگی پرینه واژن انجام می شود ؛ این جراحی در نهایت تنگی واژن را به همراه دارد.

منظور از پرینه ، ناحیه میانی واژن و مقعد می باشد که شامل عضلات کف لگن است و تاثیر بسیاری در افزایش میل جنسی دارد.

معمولا پارگی پرینه یا پارگی دهانه واژن ، در بانوانی که زایمان طبیعی انجام داده اند رخ می دهد که شدت آن متفاوت می باشد ؛ بسیاری از بیماران خود به خود بهبود می یابند اما در صورتی که پارگی شدید باشد ، باید جراحي ترمیم واژن انجام شود.

در حین انجام جراحـي واژن ، پرینورافی ، عضلات پشتی واژن به هم نزدیک شده و باعث کوچک شدن سایز دهانه واژن می شود.

در برخی از موارد جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی ، به طور همزمان انجام می شوند.

مونس پلاستی

جراحی مونس پلاستی ، زمانی انجام می شود که افتادگی پوست شکم بر روی ناحیه تناسلی رخ داده باشد یا بخش بالایی ناحیه تناسلی بزرگ باشد.

جراحی مونس پلاستی ، را می توان همزمان با جراحی لابیاپلاستی و جراحی زیبایی شکم انجام داد.

هزینه جراحی واژن

همانطور که می دانید هزینه جراحی زیبایی واژن ، با توجه به مواردی هم چون ایرادات بیمار ، دستمزد جراح و غیره متفاوت می باشد ؛ بنابراین ما نمی توانیم قیمت معینی برای آن بیان کنیم.

برچسب‌ها

بهترین سن برای جوانسازی واژن تنگ کردن واژن تورم بعد از عمل لابیاپلاستی جراحی زیبایی واژن جراحی لابیاپلاستی جراحی واژن جراحی پرینه پلاستی جوانسازی واژن جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ دانستنیهای سه ماهه دوم بارداری در سه ماه اول بارداری چی نخوریم در سه ماه دوم بارداری چه چیزهایی بخوریم دستورات ماه اول بارداری رفع تیرگی واژن روش های سفید کردن واژن سفید کردن واژن سفید کردن واژن با لیزر عفونت بعد از لابیاپلاستی علل تیرگی واژن عمل زیبایی واژن عمل لابیاپلاستی عمل واژینوپلاستی چیست عمل پرینه پلاستی عوارض جراحی واژینوپلاستی لابیاپلاستی لابیاپلاستی چیست لیزر بلیچینگ واژن مراحل انجام جراحی پرینه پلاستی مراقبت های بعد از لابیاپلاستی مراقبت های بعد از واژینوپلاستی مزایای جراحی لابیاپلاستی مزایای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونس پلاستی نتایج پرینه پلاستی هزینه جراحی زیبایی واژن هزینه جراحی لابیاپلاستی هزینه جراحی پرینه پلاستی هزینه عمل زیبایی واژن هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژینوپلاستی واژینوپلاستی با لیزر واژینوپلاستی چیست وایتنینگ وایتنینگ واژن